У Ковельському промислово-економічному коледжі Луцького національного технічного університету відбулася зустріч з поетесою Оленою Ничипоренко.
Кожного разу, приступаючи до опису якоїсь події, мені, мій любий читачу, хочеться передати не тільки зміст чи тему зустрічі, а й описати настрій, відчуття, враження, емоції від побаченого та почутого. Постараюсь зробити мою розповідь про дану подію не надто емоційною, не втомлювати роздумами про сенс буття чи іншими філософськими моментами.
Уявіть собі, що читальна зала бібліотеки коледжу на деякий час перетворилася на телевізійну студію, у якій у режимі он-лайн проходила зустріч з поетесою з Ірпіня Оленою Ничипоренко.
Спершу познайомлю Вас з присутніми на святі поезії гостями. Отож, у студії вітали Людмилу Буховцеву, директора інформаційно-консультаційного центру освіти і працевлаштування у Польщі, Малгожату Нужинську, керівника агенції праці "Традма", що у Польщі, Олену Місюру, голову "Союзу Українок" м. Ковеля, Наталію Козоріз, Ольгу Воронцову, Наталію Узналі – членів "Союзу Українок", Галину Герун, лікаря-кардіолога, Ольгу Петреню, головного бухгалтера територіального центру м. Ірпіня, Аллу Унігу, приватного підприємця, Ларису Кобзар, заступника директора фірми "Гарант". Особливим гостем студії став поціновувач усього прекрасного, відомий ковельський співак Андрій Мигуля.
Знайомство з творчістю нашої гості почалося у Польщі, куди ми – директор коледжу Тетяна Селівончик, Людмила Буховцева та автор цих рядків, прибули для участі у міжнародній конференції. (До речі, усі події, пов'язані з міжнародною співпрацею, відбуваються завдяки безпосередній участі Людмили Буховцевої, яка, як кажуть, відкрила коледжу вікно у Європу).
У перерві роботи конференції Людмила Олександрівна читала поезію Олени Ничипоренко. Ще ніколи так по-рідному й по-солов'їному не звучала наша мова. Зустріч з талановитою поетесою не забарилася, поетеса приїхала у Ковель на зустріч зі своїми шанувальниками.
Пані Олена – "енергійна ділова жінка, наділена організаційними здібностями та завзяттям і при цьому вона натура лірична, їй притаманні душевна чуйність, любов до рідного слова, до пісні, до всього прекрасного у світі…" (Антоніна Орлова, із передмови до збірки "Криниця душі моєї").
Телевізійна студія, заповнена ущерть студентами, викладачами, гостями, притихла в очікуванні віршів з перших уст. Як ведуча уявної телевізійної передачі, я, мій читачу, повела розмову у формі інтерв'ю. Нам було цікаво дізнатися як з'явилися перші поезії, хто був першим читачем.
Справжнім сюрпризом для нашої гості стало те, що студенти декламували її поезії напам'ять. Проникливо читали поезію Ольга Оксенчук та Юлія Білінець, Діана Андріюк, Назар Краснов та Тетяна Онопрійчук, Ангеліна Рожко, Іванна Глушко, Наталія Задерей, Ірина Михальчук, Анна Семенюк.
У поезії йде мова про маму, любов до Батьківщини, любов до життя та до людей, до прекрасного. У віршах перед читачем постає й ліричний образ жінки – закоханої, інколи сумної, інколи розчарованої, але завжди залюбленої в життя.
Розмова з поетесою продовжилася після невеличкої музичної паузи, а глядачі у студії змогли насолодитися мелодією скрипки. Музичний твір виконувала Аліна Каганюк.
У збірці "На життєвих перехрестях" чимало поезій про місця, країни, міста, які вдалося відвідати. "Яка з цих подорожей вразила найбільше? – запитала я нашу гостю". Олена Ничипоренко із захопленням розповідала про подорож на Святу землю до Єрусалима. Зокрема зауваживши, що у гостях добре, але вдома – найкраще.
Для кожної людини важливо мати друзів, відчувати їх підтримку на життєвих перехрестях, про що теж пише поетеса. Пані Олена розкрила нам таємницю справжньої дружби: ніколи не заздрити, заздрість убиває інші почуття й дружбу в тому числі. Радіти успіхам, підтримувати у невдачах, насолоджуватися спілкуванням – ось істинні закони дружби.
Творчість Олени Ничипоренко полонить серце й торкається найпотаємніших струн душі, мереживом вплітається у сіру буденність, краплинами чистої роси скроплює втомлені думки.
Учасники зустрічі з поетесою отримали велику насолоду від спілкування з прекрасним, а подія ще раз підкреслила, що у нашому коледжі навчають не тільки професійним якостям майбутніх фахівців, а й доброті, дружбі, любові до Батьківщини, поваги до матері та, звичайно, шанобливого ставлення до своєї Альма-матер.
Олена Шульган,
заступник директора з виховної роботи коледжу.
НА ЗНІМКАХ: під час зустрічі з поетесою Оленою НИЧИПОРЕНКО в Ковельському промислово-економічному коледжі.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар