"Соціальний захист – сфера об’ємна і складна, оскільки працює в основному із малозабезпеченими, які потребують піклування, людьми. А таких є немало.
Держава почала впроваджувати системні зміни у цій сфері. Про переваги та результати для громади, які принесли впроваджені зміни, напередодні професійного свята – розмова з начальником управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Оленою Давидович.
– Олено Григорівно, яке ж сьогодні найголовніше завдання державної політики у сфері соціального захисту населення?
– Діяльність управління праці та соціального захисту населення спрямована на реалізацію державної політики, яка має на меті на подолання бідності та підвищення добробуту як працюючого населення району, так і найуразливіших його верств.
– Ознакою високорозвинутого суспільства є турбота про соціально незахищених громадян. Мається на увазі не стільки грошове забезпечення, а й кропітка робота з людьми. Чи зроблені якісь кроки в цьому напрямі?
– Перш за все слід наголосити, що ми перед собою ставимо завдання комплексно розвивати систему соціального захисту в нашому районі, акцентуючи при цьому увагу на актуальності пріоритетів.
Через наші серця щоденно проходять потреби і турботи, проблеми і болі майже 9 тисяч пенсіонерів і ветеранів праці, 2 795 інвалідів, а також дітей із малозабезпечених сімей, сиріт, немічних і одиноких.
Навіть ці сухі статистичні дані свідчать про масштаби нашої спільної роботи, адже за кожною цифрою – конкретні людські долі.
З січня і до сьогодні в управління праці та соціального захисту населення субсидіями на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг користується 543 сім’ї, яким нараховано 113,4 тис. грн. і перераховано з початку року 97,9 тис. грн. Субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу, що надається в готівковій формі, з початку року призначено 802 сім’ям на загальну суму 538,7 тис. грн.
В районі 4645 сімей отримують різного виду державні допомоги. Профінансовано допомоги на суму понад 42 млн. грн.
Протягом року органи соціального захисту населення спрямовували зусилля на виконання законодавства щодо організації матеріально-побутового обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, самотніх непрацездатних громадян похилого віку.
– Про зміни люблять говорити всі і багато. Що саме змінилося в соціальному захисті жителів району протягом року?
– З метою суттєвого покращення соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання, підвищення рівня інформованості населення про заходи соціального захисту населення, які передбачені діючим законодавством, сприяння ефективному «зворотному зв’язку» органів соціального захисту з населенням, для оперативного реагування та задоволення актуальних проблем жителів у районі затверджено План заходів щодо надання громадянам соціальної підтримки за принципом “єдиного вікна” та виїзної роботи “мобільного соціального офісу”.
Згідно з Планом заходів в управлінні посилено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення про можливість попереднього запису на прийом. Забезпечено координацію прийому громадян з метою безперервного обслуговування громадян, рівномірного навантаження на спеціалістів управління та уникнення черг. Забезпечено також доступність відвідувачів до інформаційно-роз’яснювальних матеріалів та зразків документів для заповнення.
Згідно з відповідним розпорядженням голови райдержадміністрації і створено “мобільний соціальний офіс” із залученням (за згодою) працівників управління Пенсійного фонду України в м. Ковелі та Ковельському районі, Ковельського міськрайонного центру зайнятості, служби у справах дітей, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг) та організовано його роботу.
Виїзне обслуговування мешканців населених пунктів району “мобільним соціальним офісом” суттєво покращує соціальне обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання.
– Чи доводиться людині стояти в черзі, щоб оформити субсидію чи допомогу?
– Стараємося працювати без черг, максимум – кілька хвилин. За останні роки впроваджено новий підхід до обслуговування наших людей, який дав нам підвищення якості та оперативності обслуговування громадян.
Про що йдеться? Ми перейшли до моделі прийому громадян за принципом «єдиної приймальні». Цей перехід відбувався поетапно і виважено, аби унеможливити хаотичність у діях. Спершу ідея розвивалась як експеримент, а сьогодні – це наші реалії.
Також забезпечено зручність часу прийому для мешканців: «єдина приймальня» управління праці та соціального захисту райдержадміністрації працює без обідньої перерви, в усі робочі дні з 8.00 до 17.15 год.
– Соціальна сфера, де Ви працюєте, Олено Григорівно, була і залишається однією з найбільш делікатних серед існуючих напрямків людської діяльності.
– Повністю погоджуюся. Дійти до людини, не лише певним чином задовольнити її потреби та інтереси, а й вислухати, щось порадивши, заспокоївши, – у цьому й полягає повсякденний життєвий подвиг скромних працівників системи соціального захисту населення нашого району. Це щоденно роблять Аркадій Степанюк, Ольга Мазурик, Катерина Вакулюк, Надія Миронюк, Марія Бархаба, Катерина Барчук.
– У неділю – День працівника соціальної сфери. Що б Ви хотіли сказати своєму колективу, жителям району?
– Професійне свято – добра нагода ще раз оглянути зроблене, замислитись над проблемами, поміркувати про перспективи. Водночас це можливість відзначити тих фахівців, які сумлінно трудяться, щоденно творять добро для людей.
В управлінні працюють люди з великим досвідом роботи, кваліфіковані працівники, які добросовісно ставляться до своїх обов’язків, віддають людям не тільки уміння, а й тепло сердець. Це – Світлана Ювченко, Лариса Шиндирук, Тетяна Вознюк, Тетяна Федчишина, Лілія Біліч, Людмила Оніщук, Світлана Ващук, Людмила Буднік, Лілія Оксентюк, Вікторія Смаль, Ірина Рассковська, Лариса Шайнюк та інші.
Щиро вітаю всіх працівників сфери соціального захисту з професійним святом! Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя і гідної оцінки нашої нелегкої праці!
Наталія ХОМ’ЯК.
Залишити коментар