Громадською організацією «ЕкоВолинь», яку очолює Володимир Співак, проводилась акція з відтворення водних живих ресурсів (на знімках), під час якої було випущено в Ковельське водосховище 880 кг дволіток рослиноїдних: коропа, товстолоба, амура. А за сприяння підприємця Олега Яковенка в річку було випущено 3 тисячі мадбків риб.
В останні роки стан природного відтворення водних живих ресурсів значно погіршився внаслідок дії ряду зовнішніх факторів, головним з яких є антропогенні — несприятливий гідрологічний режим, замулення та заростання нерестовищ, забруднення води, нерегульований вилов. Тому штучне зариблення для водосховища життєво необхідне.
Загалом ця процедура відбувається у кілька етапів — як правило, у березні, наприкінці квітня та у вересні. Строки підбираються таким чином, щоб порівняно невеликий за розмірами рибопосадковий матеріал у період свого інтенсивного росту якомога менше часу знаходився у водоймі в умовах природної волі. І тим самим був убезпечений від дрібних хижаків, якими у водосховищі є окуні. За науково обґрунтованими даними, відсоток виживання випущеного молодняку складає фактично третину.
Нагадаємо, що коропом зарибнюють водойми для обмеження чисельності молюска дрейсени, білим амуром — для пригнічення розвитку вищої водної рослинності і жабуриння, а товстолоб відмінно справляється з функціями фільтратора води. Тому розведення риб-біомеліораторів покращить стан Ковельського водосховища.
Звертаємось до рибалок з проханням відпускати назад у водосховище впійманих мальків!
Алла КИРИЧУК,
головний спеціаліст відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар