Як представник преси від Об’єднаної опозиції побував 28 жовтня на кількох виборчих дільницях. Грубих відхилень від Закону не помітив.
На одній з дільниць, правда, в списку виборців було багато перекручень, і доводилось ДВК відмовляти людям у праві голосування. Тут винний Державний реєстр виборців, а також самі виборці, які не перевірили правильність запису у списку напередодні виборів.
В одному селі не хотіли приїхати додому до незрячого і не- ходячого виборця. Довелось звертатись в Окружну виборчу комісію округу №21. Питання було вирішено позитивно.
«Шедевром» виборчого права був випадок на одній з дільниць Ковеля. Розповідала дочка потерпілої (не побоюсь цього слова). Справа в тім, що її матері, яку вона привезла на дільницю, сказали, що вона рік тому... «померла»! Ніякі твердження дочки про те, що мама жива, не допомогли — людині відмовили в голосуванні.
Побував я і в окружній комісії під час прийому протоколів ДВК. На жаль, тут не забезпечили елементарного комфорту для прибулих членів ДВК. Частина їх в ніч на 29 жовтня «ночували» з документами надворі.
Варто було пустити їх в коридори на перший поверх Будинку рад. Міліції було достатньо (а, може, й забагато), і вона не допустила б виникнення ексцесів в коридорах.
Без аналізу результатів виборів зазначу, що в залі прийому протоколів кандидат в народні депутати від Об’єднаної опозиції Ігор Гузь зробив заяву про підміну протоколів прямо в приміщенні Будинку рад.
Прийом документів ввечері 29 жовтня проводився без оголошення результатів виборів для присутніх в залі.
У фойє Будинку рад обурені члени ДВК, які напружено чекали своєї черги здачі протоколів, вступили в люту словесну «перепалку» з міліціонерами.
Голова ОВК В. Кузін пояснив, що заздалегідь був складений графік приїзду на здачу протоколів і доведений до відома різним районам, але вони його не дотримались, а тому виникло таке «стовпотворіння».
Яків ЛАВРЕНКО.
Залишити коментар