Пристрасті після парламентських виборів 2012 року вщухли, настали трудові будні, позначені глибокою економічною кризою.
Пересічні українці намагаються одноосібно хапатися за «соломину», щоб хоч якось залишитися на плаву. Можливо, говорити сьогодні про вибори – це сипати сіль на рану.
Соціологи стверджують, що люди сьогодні активно думають про хліб насущний, тому політика для них - це здебільшого розважальне шоу у форматі Савіка Шустера, де поливання брудом політичних опонентів стало козирною картою за столом дискусій. Але рано чи пізно розмови про вибори знову стануть актуальними, адже наше суспільство не знає інших шляхів демократичного розвитку держави.
На жаль, деякі політики звели поняття виборів до рівня маніпуляції, фальсифікації, підкупу, чорного піару, легкої наживи, так званого "бізнесу". Тому не дивно, що у пересічних громадян слово "вибори" асоціюється саме з негативними вище переліченими поняттями.
Щоб робити прогнози на президентські вибори 2015 року, варто проаналізувати політичну ситуацію останніх трьох років, її позитивні та негативні впливи на розвиток суспільства. Найзнаменнішою подією цього періоду, безумовно, стало Євро- 2012, яке відкрило по-новому Україну для всього світу. Готуючись до цього спортивного дійства, держава збудувала нові стадіони, відремонтувала дороги, розширила готельно-ресторанну інфраструктуру, налагодила діяльність туристичної галузі, удосконалила транспортну систему.
Знаковими подіями стали реформація податкової та пенсійної систем, прийняття Закону про утилізаційний збір тощо. Хоча вони ще не є досконалими, однак засвідчують, що ми не стоїмо на місці, а шукаємо шляхів покращення життя. Однак все це – крапля в морі для такої держави, як Україна.
Ні для кого не є секретом, що ряд українських політиків є гальмом для демократичного розвитку України у форматі євроінтеграції. На нас всіляко тисне Росія, схиляючи до вступу в Митний союз, тим самим віддаляючи від ЄС. Фінансові аналітики говорять про можливі крах економічної системи, дефолт. Всесвітня асоціація захисту прав людини постійно нагадує про політичні переслідування, які призводять до втрати демократичних здобутків України за період Незалежності. Якщо все це поставити на терези, то бачимо, що негативних проявів правління команди Януковича чимало, а це є знаком того, що на виборах 2015 року владі доведеться і непросто, і нелегко.
Останнім часом свою готовність брати участь у майбутніх президентських виборах декларує Петро Порошенко, який у своїх заявах проголошує курс на євроінтеграцію. У нього великий політичний досвід, адже він плідно працював в уряді Віктора Ющенка, а на даний час є позафракційним депутатом Верховної Ради.
Відновив політичну діяльність Віктор Медведчук, який деякий час залишався в тіні. Зараз бере активну участь у розробці проектів, які пропагують приєднання України до Митного союзу, витрачаючи на це значні кошти, тому можна прогнозувати, що, можливо, він буде проросійським кандидатом на виборах 2015 року.
Невизначеною є позиція Віталія Кличка, який на даний час є діючим чемпіоном світу з боксу за версією IBF, народним депутатом України, кандидатом на посаду Київського міського голови та майбутнім кандидатом на президентських виборах 2015 року. Доречно буде зауважити, що саме він та його партія "Удар" займають найвищі рейтинги в соціологічних опитуваннях популярності та прихильності електорату.
Дмитро Барановський,
політолог.
Залишити коментар