(Закінчення. Поч. у номері від 21 червня ц. р.).
Медицина – єдина галузь у світі, що постійно перебуває в процесі трансформації. Медичні технології розвиваються значно швидше, ніж наповнюються бюджети, страхові каси. Держава і люди не встигають за новітніми технологіями. Щомісяця з’являються нові шанси на порятунок життя, а наздогнати його, цей шанс, стає складніше. Тому клопочуться з цього приводу й розвинені країни світу, які шукають різні варіанти.
Ми, як на мене, знайшли оптимальний варіант розвитку української медицини – концентрація фінансів, людських і лікарських зусиль. Сьогодні отримали ліпший доступ до лікаря, кваліфікованої допомоги люди, які живуть у віддалених районах, селах.
Для мене взірцева — Шацька районна поліклініка. У ній останній прийом лікаря закінчується о 19 годині. А раніше їх робочий день був значно коротшим. І лікаря знайти було проблема. Ситуація змінилася завдяки організації праці, жорсткому централізованому медичному управлінні, внаслідок чого створено Любомльсько-Шацький медичний округ.
Медицина – це регламенти, відповідальність, фінанси. На зустрічі зі мною Ігор Ващенюк, начальник обласного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, сказав, що слід запрошувати на Волинь фахівців з усієї України, щоби вони побачили наші скромні, але ефективні кроки в організації модернізації медицини. Так, ми всі починання підкріплюємо великими коштами.
Наприклад, отримали додаткових 10 млн. грн. з Держбюджету і поставили їх на розподіл. Додамо з обласного бюджету ще 3 млн. грн. на добудову Іваничівської лікарні. Там бракувало грошей на ліфти. За ці кошти ми купимо найкращі ліфти і зробимо базу для ще одного хоспісу. У Луцьку є хоспіс, організований у попередні роки. Це дуже успішний проект. Там знаходять притулок, як правило, люди похилого віку, які вже не мають шансів на життя. Для них створені найкращі умови. А тепер потреба виникла в Іваничах, і ми це зробимо.
Окрім змін в організації надання медичних послуг, збільшилося фінансування, тобто є перспектива страхової медицини на Волині й в Україні загалом. Хоча як це не дивно, але в розвитку страхової медицини, ми відстаємо від Росії. Ми відстаємо на роки.
Можливо, це й добре, бо спокійніше і досконаліше робимо свою роботу шляхом публічних обговорень, заперечень, дискусій в пресі. Це все допомагає нам, управлінцям, приймати правильні рішення. Ми повинні орієнтуватися на потреби людей.
Наприклад, у Самарах, Ратнівського району організували дільничну лікарню в амбулаторії з пунктом швидкої допомоги. Була непроста дискусія з людьми, але я переконав їх, що в Самарах зараз не треба ліквідовувати лікарню. Навпаки, ми підвищили статус медзакладу. І вже готується лікар для переїзду в Самари. Там будуть терапевтичні ліжка. Ми не є догматиками, а мобільно змінюємо схеми і підходи до розвитку медицини.
Чому у нас все вдається? Бо волиняни – чудові люди. Тому я і повернувся на Волинь – до порядних людей, хороших і чесних робітників.
Основний критерій успішності реформ – це очі людей, які я бачу на вулиці чи в себе на прийомі, це злі чи добрі слова у бік влади. А для кого тоді реформи, якщо не для людей?!
Прес-служба облдержадміністрації.
Залишити коментар