На виборах депутатів місцевих рад 31 жовтня 2010 року підприємцю Роману Ляшуку ковельчани вдруге довірили мандат депутата Ковельської міської ради. Сьогодні Роман Володимирович в інтерв’ю нашому виданню розповідає про виконану роботу, ділиться планами на майбутнє.
– Романе Володимировичу, чого конкретно Вам як депутату вдалося досягти за період діяльності нового складу міської ради?
– Мене обрано в міську раду по мажоритарному одномандатному округу № 12 м. Ковеля, до складу якого входить мікрорайон “Сільмаш”. Добре знаю проблеми жителів “Сільмашу”, бо народився і виріс в цьому мікрорайоні. Однак ніколи не розділяв місто на “свій” округ і “чужий” – для мене важливі інтереси всієї територіальної громади.
В одному із пунктів своєї передвиборної програми я обіцяв виборцям облаштовувати дитячі майданчики. Нещодавно такий майданчик встановлено у подвір’ї між будинками по вул. Заводській, 3 і Відродження, 4. Цей проект втілили спільно з ковельським підприємцем Степаном Дудкою, який представляє фірму “Хузварна”. Допоміг й начальник РЖКП № 2 Леонід Власюк.
Не стоїть осторонь ініціатив депутатів міська влада, зокрема, секретар міської ради Михайло Гетьман.
Звичайно, проблем ще є багато. Потрібне освітлення територій з використанням сучасних енергозберігаючих технологій, ремонт прибудинкових під’їзних шляхів, пішохідних тротуарів, проїжджої частини вулиці Відродження.
– Як часто ковельчани шукають підтримки у депутатів при вирішенні актуальних проблем, як вдається їх розв’язувати?
– Згідно з Регламентом міської ради на початку пленарних засідань сесій відводиться півгодини для оголошення депутатських запитів та запитань. То, повірте, нерідко депутатам навіть бракує виділеного часу, щоб озвучити важливі для ковельчан питання.
Найчастіше городян турбують комунальні проблеми: благоустрій, ремонт дахів, під’їздів, ліфтів, підтоплення будинків та ін. Також надходять прохання з приводу матеріальної допомоги.
Моя депутатська діяльність побудована на спільній роботі з виконавчою владою міста, за активного сприяння якої вдається «зрушити з місця» багато питань.
Наприклад, до мене зверталися жителі мікрорайону “Сільмаш”, які з 1980 року користуються виділеними у той час керівництвом заводу “Ковельсільмаш” земельними ділянками під городництво. У зв’язку з планами на розширення кар’єру вони могли позбутися городів.
Пенсіонери просили владу надати їм можливість ще деякий час користуватися цими земельними ділянками, адже городництво є для них неабиякою допомогою до невеликих пенсій. Приємно, що міська влада пішла назустріч проханням людей, та, вивчивши ситуацію, залишила ці ділянки під городництво.
Ковельчани знають, що на перехресті вулиць Незалежності та Володимирської нерідко виходив з ладу світлофор. Це створювало незручності для водіїв, небезпеку для пішоходів. На одній із сесій я наголосив на проблемі, і в той же день її було вирішено. До речі, цей світлофор до сьогоднішнього дня працює безперебійно.
Часом люди звертаються із питаннями, які не вирішуються протягом одного дня, але це не означає, що вони випали з поля зору влади.
– Над чим працює постійна комісія міської ради з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, яку Ви очолюєте?
– Питань дуже багато, вони торкаються різних сфер життя громади міста. Зокрема, опікуємося правовим захистом ковельчан, інтереси яких представляємо у міській раді.
Особливу увагу приділяємо контролю за дотриманням правил продажу алкогольних напоїв, зокрема, недопущенню реалізації їх неповнолітнім. Разом з правоохоронними органами слідкуємо за тим, щоб спиртне не вживали в громадських місцях, за забезпеченням правопорядку в місті.
Крім того, перед пленарним засіданням сесії ми ретельно вивчаємо питання порядку денного, при потребі запрошуємо керівників відповідних установ та організацій. Якщо кожне питання детально опрацьоване, чітко сформульоване, то й на сесійному засіданні при ухваленні рішень депутати працюють продуктивніше.
– Чи є у Вашій практиці спільні проекти з колегами-депутатами?
– Роботу депутатського корпусу об’єднує спільне бажання працювати на благо громади. Наразі з депутатом Дмитром Шавою ми працюємо над тим, щоб в Ковельській центральній райлікарні було встановлено сучасне обладнання фототерапії. Сеанси фототерапії є невід’ємною складовою у сучасному комплексному лікуванні таких тяжких хвороб, як псоріаз, ветіліго, нейродерміт та інших, від яких, на жаль, страждають багато ковельчан.
Подібного устаткування немає на Волині, хворі змушені їздити на лікування в Рівне чи до Львова. За допомогою ми звернулися до голови облдержадміністрації Бориса Клімчука. Він взяв питання на контроль і пообіцяв посприяти, щоб необхідне обладнання у Ковелі з’явилося.
– Романе Володимировичу, наближаються вибори до Верховної Ради України. Ви не замислювались над перспективою представництва інтересів громади Ковеля в парламенті?
– Я переконаний, що для цієї роботи у Ковелі є більш досвідчені люди.
– Ви маєте на увазі когось конкретно?
– Намір балотуватися в народні депутати по мажоритарному виборчому округу № 21 з центром у місті Ковелі висловив ковельчанин, депутат Волинської обласної ради Іван Смітюх. Я повністю підтримую цю людину як представника Ковельщини в парламенті. Особисто знаю і поважаю Івана Євдокимовича давно, ціную його ділові якості.
Свого часу він організував роботу кількох потужних підприємств на Ковельщині, зараз очолює Ковельську райдержадміністрацію. Це — працьовита, відповідальна, порядна людина. Тож для мене вибір очевидний.
На мою думку, треба голосувати за кандидата, який живе і працює в окрузі. Мені незрозуміло, чому жителі інших міст області хочуть представляти саме наш регіон у Верховній Раді? Чому вони не балотуються там, де проживають і працюють? Чи там їх не підтримують?
– Згідно із Законом “Про вибори народних депутатів України” народні депутати обираються громадянами України за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою у кількості 450 осіб. З них 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному окрузі за виборчими списками політичних партій, а інші 225 – за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах. Ідеологічна платформа якої політичної сили Вам найбільше імпонує?
– На мою думку, перспектива європейського розвитку нашої держави закладена в програмних засадах, які сповідує Об’єднана опозиція “Батьківщина”.
Особливо приємно, що в непростий для України час демократичні сили знайшли порозуміння і об’єдналися. Тож мені близька громадянська позиція цієї політичної сили.
– Які у Вас плани на майбутнє щодо розвитку Вашого округу, поліпшення життя ковельчан?
– Як я уже зазначав вище, в моїй передвиборній програмі акцентовано увагу на благоустрої території, якісному освітленні мікрорайону “Сільмаш”, турботі про найменших жителів, зокрема, встановлення для них дитячих майданчиків у дворах багатоповерхівок. Цю роботу вже успішно розпочато.
Протягом місяця після отримання дозвільної документації планую облаштувати ще чотири сучасні ігрові майданчики для дітей. Дуже приємно, що до цієї доброї справи долучилися мої друзі та однодумці.
Постійно спілкуючись зі своїми виборцями, прислухаючись до їх думок та побажань, буду і надалі вести активний пошук можливостей для розв’язання проблем жителів мікрорайону, міста в цілому.
Вважаю, що у разі перемоги на виборах до Верховної Ради України ковельчанина Івана Смітюха значно зростуть можливості вирішення актуальних питань життя громади Ковельщини. Я впевнений, що мою думку з цього питання розділяють й виборці міста та району. І результати виборів це підтвердять!
– Дякую за цікаву розмову.
Інтерв’ю вела Юлія ЛИТВИНЮК.
НА ЗНІМКАХ: Роман ЛЯШУК; дитячий майданчик в мікрорайоні «Сільмаш».
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар