З 1 січня 2013 року вступає в силу Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Будь-яка правова держава намагається максимально контролювати здійснення угод з нерухомістю та контролювати обіг нерухомості, оскільки державна реєстрація вирішує проблему забезпечення та гарантування прав на нерухоме майно.
Згідно з п. І. ст. 3 вказаного Закону державна реєстрація прав на нерухоме майно є обов’язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав. При цьому держава гарантує достовірність зареєстрованих прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Значний статус у процесі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно займає нотаріус. Під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва нотаріус має доступ та користується Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Нотаріус є спеціальним суб’єктом, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до вимог згадано вище Закону, і має печатку такого реєстратора.
З першого дня нового року громадяни, після посвідчення угоди в нотаріуса, можуть безпосередньо у цього ж нотаріуса зареєструвати відповідне право на нерухомість. Їм не доведеться після цього звертатись у відповідні інстанції.
Отже, тепер нотаріусу надається можливість оперативно отримувати інформацію та здійснювати реєстрацію речових прав на нерухоме майно одночасно із вчиненням нотаріальної дії щодо цього майна.
Оксана ДАНИЛЕВИЧ,
приватний нотаріус Ковельського міського нотаріального округу.
Залишити коментар