Процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях (незалежно від форми власності) або в їх філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах, визначено Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою КМУ від 30.11.2011 р., №1232.
Відповідно до вимог п.14 Порядку комісія зобов’язана протягом трьох робочих днів з моменту її утворення: обстежити місце настання нещасного випадку, одержати письмові пояснення потерпілого (якщо це можливо), опитати осіб-свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб.
Слід визначити відповідність умов праці та її безпеки вимогам законодавства про охорону праці; з’ясувати обставини і причини настання нещасного випадку; вивчити первинну медичну документацію; визначити, пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок з виробництвом; установити осіб, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, а також розробити план заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам.
Обов’язково потрібно скласти у п’яти примірниках акт проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1 (у разі визнання таким) і передати їх роботодавцеві для затвердження; скласти у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння), пов’язаного з виробництвом, крім актів за формою Н-5 і Н-1, у шістьох примірниках картку обліку професійного захворювання (отруєння) за формою П-5.
Основною формою роботи комісії є її засідання, які проводяться за необхідності, але не менше ніж двічі за час розслідування та проведення необхідних дій, визначених Порядком.
У засіданнях комісії повинні брати участь всі її члени. У разі відсутності більшості членів головою вирішується питання про перенесення дати засідання. Відповідно до вимог п. 11 Порядку потерпілий або уповноважена ним особа, яка представляє його інтереси, не входить до складу комісії, але має право брати участь у її засіданнях.
Порядком передбачено процедуру проведення розслідування нещасних випадків на виробництві, оформлення та затвердження актів, складених за його результатами, а також визначено порядок оскарження рішення комісії з розслідування.
Віталій Рижко,
начальник відділення ВД ФСНВ у м. Ковелі.
Залишити коментар