Законодавчі ініціативи у сфері зайнятості не тільки заохочують роботодавців до створення нових робочих місць і легалізації зайнятості, а й захищають права краян від різних обмежень під час пошуку роботи.
Відповідно до статті 11 Закону України "Про зайнятість населення" держава гарантує особі право на захист від будь-яких проявів дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об'єднаннях громадян, статі, віку, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Відтепер, зважаючи на окремі норми Закону України "Про рекламу", в оголошеннях (рекламі) про вакансії забороняється зазначати обмеження щодо віку претендентів, пропонувати місця праці лише жінкам або чоловікам, за винятком специфічної роботи, що може виконуватися виключно особами певної статі. Також не можна висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, чи вимагати від тих, хто працевлаштовується, відомості про особисте життя.
Текст реклами суб'єкта господарювання, що здійснює діяльність на ринку посередницьких послуг щодо пошуку персоналу, повинен містити примітку, що від пошуковців роботи забороняється отримувати гонорари, комісійні або інші винагороди за послуги, пов'язані з працевлаштуванням.
У разі порушення вимог статті 11 Закону України "Про зайнятість населення" рекламодавець несе відповідальність – сплачує до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
Галина ДЖУМ,
начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ковельського міськрайонного центру зайнятості.
Залишити коментар