Починаючи з 1 січня 2013 року, в Україні істотно змінилися правила державної реєстрації прав на нерухоме майно і, в тому числі, земельні ділянки.
Автоматично відомості із Державного земельного кадастру до новоствореного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не переносяться, а тому для власників земельних ділянок може виникнути потреба у перереєстрації свого права.
Ця покрокова схема описує процедуру реєстрації права власності на зареєстровані земельні ділянки. Вам слід користуватися цією схемою, якщо Вашій земельній ділянці вже присвоєно кадастровий номер.
Зверніть увагу!
Раніше права на землю реєструвалися державними органами земельних ресурсів із присвоєнням ділянці кадастрового номера та видачею державного акта на право приватної власності на землю. Починаючи з 2013 року, цей порядок реєстрації вже не застосовується.
Відтепер реєстрацією прав опікується Державна реєстраційна служба, а на підтвердження державної реєстрації права видається не державний акт, а витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Важливо!
Якщо Ви не плануєте найближчим часом здійснювати які-небудь цивільно-правові операції із земельною ділянкою (продавати, дарувати, передавати у оренду тощо), то нагальної потреби у перереєстрації прав на земельну ділянку немає. Ви зможете здійснити її у майбутньому, коли така потреба виникне – у цьому разі реєстрацію права власності, що виникло до 1 січня 2013 року, перед вчиненням певної нотаріальної дії зможе здійснити нотаріус.
Ретельно підготуйте документи, які знадобляться Вам для реєстрації права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень:
Важливо!
Фізичні і юридичні особи звільняються від сплати державного мита за проведення державної реєстрації прав, які виникли та зареєстровані органами земельних ресурсів, відповідно до законодавства, яке діяло до 01.01.2013.
Державна реєстрація прав проводитиметься державними реєстраторами прав на нерухоме майно відповідних реєстраційних служб. Державний реєстратор має особисто перевірити подані Вами документи та, при потребі, надати рекомендації щодо їх правильного оформлення.
Загальний строк проведення державної реєстрації права власності має складати 14 робочих днів.
Прийом заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (право власності на земельні ділянки) реєстраційною службою Ковельського міськрайонного управління юстиції проводиться у вівторок, середу, четвер з 9.00 год. до 16.00 год.
Олена Фіц,
начальник реєстраційної служби Ковельського міськрайонного управління юстиції.
Залишити коментар