Після закінчення бойових дій в нашому краї пройшло 68 років, але події, які нерідко виникають в нашому житті, не перестають нагадувати про страхіття війни.
В минулому році на території Ковельського району від необережного поводження з застарілими боєприпасами загинуло чотири людини, з них – одна неповнолітня дитина і чотири особи отримали поранення різного ступеня. Факти розслідування свідчать – винуватцями трагедій були самі потерпілі, які, незважаючи на реальну небезпеку, все-таки брали до рук вибухівку, а в окремих випадках проводили її демонтаж.
Протягом 2006-2011 років на території району виявлено і знешкоджено різноманітних застарілих боєприпасів більше 1000 одиниць, тільки в минулому році – 545 штук, а в цьому році вже виявлено і знешкоджено 74 одиниці вибухонебезпечних предметів, з них – 10 авіабомб різної потужності, 5 снарядів, 1 міна і 58 гранат.
Особливо гостро питання небезпеки від застарілих боєприпасів стоїть в населених пунктах, розташованих поблизу військового авіаційного полігона в с. Поворську. Незважаючи на неодноразові попередження, проведену інформаційно-роз’яснювальну роботу окремі громадяни, ігноруючи існуючу заборону щодо відвідування полігона, самовільно проникають на його територію і, застосовуючи сучасні технічні засоби реагування на метал, організовують пошук металобрухту, не нехтуючи при цьому і боєприпасами. Як показує практика, фінал такого пошуку нерідко фатальний.
Напевно, так званим «чорним археологам», їх родинам варто задуматись про доцільність подальших несанкціонованих пошуків металобрухту та боєприпасів.
Разом з тим необхідно зауважити, що відповідно до чинного законодавства «носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого Законом дозволу» тягне за собою кримінальну відповідальність.
Враховуючи трагічні випадки, що трапились, та з метою запобігання загибелі і каліцтва громадян знову звертаємось до жителів Ковельщини з проханням: у разі виявлення вами, вашими дітьми або знайомими вибухонебезпечних предметів, негайно повідомте про це працівників сільської ради або зателефонуйте за номером 101. Обов’язково позначте місце знаходження виявленого вибухонебезпечного предмета якоюсь віхою.
Ні за яких обставин не чіпайте вибухівку. Тільки спеціалісти-піротехніки Територіального управління МНС України в Волинській області мають повноваження, відповідний досвід і устаткування для проведення робіт з розмінування та ліквідації вибухонебезпечних предметів. Цим ви виконаєте свій громадянський обов’язок, захистите себе та інших людей від біди.
Особливу увагу просимо звернути на дітей. Хто, як не батьки, повинні застерегти своїх дітей від небезпеки. Велику надію покладаємо на вчителів, їхній досвід і авторитет. Поясніть, переконайте, застережіть дітей, що вибухонебезпечні предмети далеко не іграшка, а страшна небезпека.
Також хочемо повідомити жителям сіл Калинівка і Довгоноси, які з колективним листом звернулись до Люблинецької селищної ради з приводу завдання матеріальної шкоди при проведенні знешкодження вибухонебезпечних предметів в кар’єрі поблизу цих населених пунктів, таке: районною державною адміністрацією надіслано лист до Територіального управління МНС України у Волинській області з проханням провести відповідну експертну оцінку місця знешкодження вибухонебезпечних предметів щодо ймовірності завдання зазначеної шкоди жителям згаданих населених пунктів та запропоновано до отримання висновків підривні роботи по знищенню боєприпасів не проводити.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.
Залишити коментар