Починаючи з 1 січня 2013 року, в Україні істотно змінилися правила державної реєстрації прав на нерухоме майно і, в тому числі, земельні ділянки.
Автоматично відомості із Державного земельного кадастру до новоствореного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не переносяться, а тому для власників земельних ділянок може виникнути потреба у перереєстрації свого права.
Ця покрокова схема описує процедуру реєстрації права власності на зареєстровані земельні ділянки. Вам слід користуватися цією схемою, якщо Вашій земельній ділянці вже присвоєно кадастровий номер.
Зверніть увагу!
Раніше права на землю реєструвалися державними органами земельних ресурсів із присвоєнням ділянці кадастрового номера та видачею Державного акта на право приватної власності на землю.
Починаючи з 2013 року, цей порядок реєстрації вже не застосовується. Відтепер реєстрацією прав опікується Державна реєстраційна служба, а на підтвердження державної реєстрації права видається не Державний акт, а витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Важливо!
Якщо Ви не плануєте найближчим часом здійснювати які-небудь цивільно-правові операції із земельною ділянкою (продавати, дарувати, передавати в оренду тощо), то нагальної потреби у перереєстрації прав на земельну ділянку немає. Ви зможете здійснити її у майбутньому, коли така потреба виникне. У цьому разі реєстрацію права власності, що виникло до 1 січня 2013 року, перед вчиненням певної нотаріальної дії зможе здійснити нотаріус.
КРОК 1
Ретельно підготуйте документи, які знадобляться Вам для реєстрації права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень:
– заяву встановленої форми;
– копію документа, що посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або документ, що його заміняє);
– копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб-платників податків (ідентифікаційний код), крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України;
– документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав (квитанція);
– документ про сплату державного мита (квитанція), крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита;
– документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності на земельну ділянку (Державний акт на право власності на земельну ділянку, договір купівлі-продажу, дарування, рішення суду, рішення про передачу земельної ділянки).
Важливо!
Фізичні і юридичні особи звільняються від сплати державного мита за проведення державної реєстрації прав, які виникли та зареєстровані органами земельних ресурсів, відповідно до законодавства, яке діяло до 1 січня 2013 року.
КРОК 2
Державна реєстрація прав проводитиметься державними реєстраторами прав на нерухоме майно відповідних реєстраційних служб. Державний реєстратор має особисто перевірити подані Вами документи та, при потребі, надати рекомендації щодо їх правильного оформлення.
КРОК 3
Загальний строк проведення державної реєстрації права власності має складати 14 робочих днів.
Прийом заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (право власності на земельні ділянки) реєстраційною службою Ковельського міськрайонного управління юстиції проводиться у вівторок, середу, четвер з 9.00 год. до 16.00 год.
Олена ФІЦ,
начальник
реєстраційної служби Ковельського міськрайонного управління юстиції.
Залишити коментар