Виконуючи Програму спільних заходів у сфері праці Волинської обласної служби зайнятості та Територіальної державної інспекції праці у Волинській області на 2013-2014 роки, Ковельський міськрайонний центр зайнятості продовжує проводити спільні прийоми громадян, тематичні семінари та Дні відкритих дверей.
Головна мета двох структур: більш ефективно захистити трудові права громадян, а також запропонувати людям нову якість послуг у сфері праці та зайнятості.
Так, 14 лютого у Ковельському міськрайонному центрі зайнятості відбувся «День Територіальної державної інспекції з питань праці» за участю начальника відділу з питань праці, зайнятості та інших нормативно-правових актів Наталії Гані та фахівців служби зайнятості. Участь у заході взяли пошуковці роботи, фізичні особи-підприємці, які вже використовують найману працю, і ті суб'єкти господарювання, які працюють самотужки.
Здебільшого осіб, які звернулися в цей день до центру зайнятості, цікавили питання належного оформлення трудових відносин як при прийнятті на роботу, так і при звільненні.
Організатори ж заходу наголошували, що кожний, хто працевлаштовується на роботу, повинен пам'ятати, що вчасно неоформлений трудовий договір у майбутньому обернеться проти нього. Адже відповідний період роботи працівникові не буде зараховано до страхового стажу, він втрачатиме право на одержання щорічної оплачуваної відпустки, оплату листка непрацездатності, виплату коштів у зв'язку з нещасним випадком чи професійним захворюванням, а в разі безробіття буде позбавлений відповідної матеріальної підтримки.
Трудовий договір захищає права працівника, в ньому обумовлюється розмір заробітної плати, що має бути не меншим від мінімальної, визначаються тривалість робочого часу, перерви, вихідні, а робота у святкові і вихідні допускається лише за згодою працівника і підлягає компенсації, а також тривалість щорічної оплачуваної відпустки не має бути меншою, ніж 24 календарні дні.
Фізичним особам-суб'єктам підприємницької діяльності наголошувалось, що в центрі зайнятості обов'язково необхідно реєструвати трудові договори. Механізм їхньої реєстрації регламентований наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 року, № 260. Також необхідно дотримуватись термінів реєстрації договорів і вчасно вносити записи до трудових книжок.
Слід зважати на те, що серед бізнесменів існує негативна практика прийому працівників начебто на випробувальний термін. Мовляв, попрацюєш місяць-другий, пройдеш стажування, а тоді візьму на роботу. Однак, здебільшого все закінчується тим, що людину просто виганяють, не заплативши ні копійки. В такому випадку служба зайнятості пропонує проходити стажування в роботодавця за направленням центру зайнятості з подальшим гарантованим працевлаштуванням.
Виходячи з тематики поставлених питань, стає очевидним, що правова обізнаність краян бажає бути кращою. Тому подібні заходи, організовані службою зайнятості спільно з інспекцією праці, сприяють всебічній поінформованості осіб про захист своїх трудових прав і закликають роботодавців до ведення соціально-відповідального бізнесу з належною турботою про людей, які на них працюють.
Валентина СЕМЕНЮК,
заступник директора Ковельського міськрайонного центру зайнятості.
Залишити коментар