Своєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування — гарантія своєчасної виплати пенсії, адже з левової частини отриманих коштів управлінням Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі забезпечується виплата пенсій та допомог.
Несплата єдиного соціального внеску позбавляє працівника на захист у сфері соціального страхування, в першу чергу — на пенсійне забезпечення. Період роботи без сплати єдиного внеску не зараховується до страхового стажу, а, відповідно, за цей період не враховується заробітна плата для обчислення пенсій. В результаті занижується розмір пенсії.
З іншого боку, несплата внесків на пенсійне страхування знижує рівень доходів до Пенсійного фонду, а відтак це впливає на рівень пенсійного забезпечення у цілому в Україні.
Щомісяця управлінням виплачується майже 37 мільйонів гривень пенсій 28 тисячам пенсіонерів міста і району, хоча надходження власних коштів управління становить тільки 50% від потреби на виплату пенсії.
Одним із негативних чинників, які впливають на забезпечення стабільного фінансування виплати пенсії, є несплата або несвоєчасна сплата коштів до Пенсійного фонду України. Погашення заборгованості зі сплати страхових внесків та єдиного соціального внеску, відшкодування виплачених пільгових пенсій є однією із напружених та важливих ділянок роботи управління.
Приємно, що керівники більшості підприємств міста і району та більшість приватних підприємців сумлінно виконують зобов'язання зі сплати єдиного внеску, таким чином дбають про соціальне майбутнє своє та найманих працівників, адже — це зарахований стаж, право на соціальні виплати від держави та майбутня пенсія для людей, які плідно працюють на своїх робочих місцях.
Разом з тим, є керівники підприємств та підприємці, які нехтують зобов'язаннями зі сплати коштів до Пенсійного фонду України. Загальна сума недоотриманих коштів управління сягнула 15 мільйонів гривень. Найбільші боржники по сплаті платежів до Пенсійного фонду з економічно активних платників: КП "Ковельбуд" — 755,6 тис. грн., підприємство Ковельської виховної колонії — 192,4 тис. грн.; фізичні особи-підприємці: Демчук Н. — 48,1 тис. грн., Євтушик А. — 24,2 тис. грн., Дубінчук І. — 22,6 тис. грн., Новарчук С. — 14,3 тис. грн., Чуб П. — 14,1 тис. грн.
Значна сума недоотриманих коштів рахується за підприємствами банкрутами: ТзОВ "Ковельрембуд" — 637,5 тис.грн.; "ВАТ "Голобський КХП" — 243,7 тис. грн.; "ВАТ "Родючість" — 176,6 тис. грн.; "ТОВ "Ковельський ЖБК" — 138,0 тис. грн.; "ПФ "Юкон +" — 137,6 тис. грн.; "СВК "Вікторія" — 22,8 тис. грн.
Найбільша сума боргу — 10 мільйонів 139,2 тис. грн. — припадає на ПАТ "Ковельсільмаш", по якому проходить процедура санації.
Несвоєчасна сплата коштів тягне за собою низку негативних наслідків незарахування страхового стажу для працюючих, витрати у вигляді штрафних санкцій та виконавчого збору і виконавчих витрат, які є зайвим тягарем для підприємств. Крім того, заборговані кошти створюють низку проблем зі своєчасного фінансування виплати пенсій.
Тому переконливо просимо своєчасно сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відшкодовувати витрати на виплату пільгових пенсій, аби в подальшому уникнути незручностей. Адже, як свідчить практика, все ж доведеться звертатися до Пенсійного фонду (за довідкою про відсутність заборгованості, при відкритті рахунку, виході на пенсію або в зв'язку з припиненням діяльності).
Інна САМОЛЮК,
начальник управління Пенсійного фонду в місті Ковелі та Ковельському районі.
Залишити коментар