Для того, щоб беззахисністю людей похилого віку не скористалися зловмисники, дільничні інспектори міліції Ковельського міськвідділу внутрішніх справ особисто розповідають громадянам про різні хитрощі, до яких вдаються шахраї, та про види шахрайств.
Особливо правоохоронці акцентують увагу літніх людей на можливій появі псевдосоціальних працівників, телефонних шахрайствах та шахрайстві з обміну грошей (аферисти часто потрапляють у домівки до стареньких та пропонують обміняти старі гроші на купюри «нового» зразка).
79-літня Софія Прокопівна, жителька Ковельщини, не вперше приймала у своєму будинку правоохоронців, тож відразу запевнила:
– Двері у мене постійно зачинені. Свого соціального працівника я знаю, тож тільки її впускаю у будинок. А телефон дільничного у мене завжди лежить на видному місці.
Профілактичні листівки допоможуть зорієнтуватись такій категорії громадян, як діяти в тій чи іншій ситуації, нагадають, що обов'язково слід перевіряти почуту інформацію, зателефонувавши до родичів або в міліцію за телефоном "102".
А щоб не стати жертвою шахраїв, правоохоронці радять:
– у жодному разі не впускайте до своєї оселі незнайомців. Якщо вони видають себе за працівників соціальних служб або інших установ, – запитайте їх прізвище і телефон цієї служби;
– не піддавайтеся на пропозиції обміняти гроші, адже жодні операції з грошима не здійснюють фізичні особи, а різні доплати до соціальних виплат надходять до громадян на рахунок у банку або ж їх приносить листоноша;
– якщо вам телефонують невідомі і повідомляють, що з вашими родичами сталося лихо, перевіряйте отриману інформацію.
Ковельський МВ УМВС України у Волинській області.
Залишити коментар