У зв'язку з численними зверненнями громадян щодо призначення та здійснення перерахунків субсидій на житлово-комунальні послуги, нагадуємо, що право на призначення субсидії визначається, виходячи з вартості послуг в межах норм споживання.
Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р., №848: 21 кв. метр на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих.
Нормативи користування житлово-комунальними послугами (тарифи за користування житлом, гарячою водою, тепло-, водопостачання, водовідведення та ін.) затверджуються виконавчим комітетом міської ради.
Розмір субсидії розраховується, виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм. Розмір плати громадян за умови призначення житлової субсидії не залежить від вартості послуг, взятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності від доходів (15 або 10 відсотків їх середньомісячного доходу).
Детальніше питання нарахування житлової субсидії розглянемо на конкретному прикладі.
У житловому приміщенні зареєстровані і проживають 2 особи: чоловік і дружина, пенсіонери. Загальна площа житлового приміщення складає 59,1 кв. метра, при нормі 52,5 кв. метра (в будинку встановлено лічильник обліку використання теплової енергії). Звернення за призначенням субсидії – у жовтні на опалювальний період.
Вартість всіх житлово-комунальних послуг, виходячи з норми споживання та враховуючи нормативну вартість за опалення в опалювальний період, становить 529,72 грн. на місяць. Середньомісячний дохід сім"ї (за попередні 6 місяців) становить 2572,90 грн., з якого обов'язкова плата складає 10% – 257,29 грн.
Щомісячна субсидія на сім’ю – 272,43 грн. (529,72 – 257,29) грн.
У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов'язкова частка плати сім'ї в межах норм споживання, яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно, а сума субсидії у повідомленні є умовною величиною. Після отримання відомостей від організацій, які надають послуги, про фактичні обсяги їх споживання, обраховується остаточний її розмір (у наступному місяці після одержання відомостей).
У разі, коли зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії та обов'язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перераховані кошти повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунок управління праці та соціального захисту населення.
Якщо зазначені послуги використано на суму, більшу від суми призначеної субсидії та обов'язкової частки плати, управління праці та соціального захисту населення дораховує необхідну суму коштів на рахунки громадян в організації, що надають послуги, але не більше від встановлених норм. Понад норму вартість послуг заявник сплачує самостійно.
У зв’язку з численними зверненнями громадян управління праці та соціального захисту населення направило листа в ПТМ "Ковельтепло" щодо роз'яснення через засоби масової інформації методики формування тарифів для населення при наявності засобів обліку теплової енергії у будинках.
За більш детальною інформацією громадяни можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності, 148, каб. №№6, 4, та за телефонами: 5-26-06, 5-29-19.
Софія САГАЛЬ,
начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар