Постраждалі особи та потерпілі діти відповідно до Порядку оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 року, № 261, до 15 жовтня 2014 року мають звернутися в управління праці та соціального захисту населення з відповідними документами для забезпечення їх путівкою у 2015 році, а особи, які подадуть документи після 15 жовтня 2014 року, набудуть право на оздоровлення у 2016 році.
Забезпечення путівками здійснюється на умовах:
- особам, віднесеним до категорії 1 та категорії 3 (тільки у випадку, передбаченому п. 13 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»), – санаторно-курортними путівками безоплатно;
- особам, віднесеним до категорії 2, – санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно;
- особам, віднесеним до категорії 3 (крім випадку, передбаченого п. 13 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»), – пільговими санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 30 відсотків вартості путівки за рахунок власних коштів;
- особам, віднесеним до категорії 4, – пільговими санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 50 відсотків вартості путівки за рахунок власних коштів;
- потерпілим дітям – санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно.
За постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівку в поточному році, зберігатиметься обліковий номер у черзі на наступний рік за умови подання заяви до 15 жовтня поточного року. Обліковий номер у черзі для забезпечення санаторно-курортною путівкою на наступний рік зберігатиметься за умови поновлення медичних показань до санаторно-курортного лікування.
У разі, коли постраждала особа чи потерпіла дитина протягом двох останніх років перебувала на обліку для забезпечення санаторно- курортною путівкою, але не отримувала її (крім випадку відмови від путівки), така особа або дитина матиме право на отримання грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування в установленому законодавством розмірі.
Для виплати грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування постраждалій особі чи одному із батьків потерпілої дитини або особі, яка їх замінює, необхідно подати в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання заяву про виплату грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування, а також довідку 070/о та копію посвідчення постраждалої особи.
Виплата грошової компенсації здійснюватиметься після подання постраждалою особою чи одним із батьків потерпілої дитини або особою, яка їх замінює, в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання копії документа, що підтверджує факт самостійного санаторно-курортного лікування у поточному році за профілем захворювання, за яким постраждалій особі чи потерпілій дитині видано довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування.
Одночасно повідомляємо, що пунктом 7 Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів Державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року, № 734, встановлено, що дитина має право на безоплатне та пільгове забезпечення путівкою до дитячого закладу за рахунок коштів Державного бюджету один раз на рік за умови, що така путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Для більш детальної інформації щодо оздоровлення постраждалих громадян просимо звертатись в управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради (м. Ковель, вул. Незалежності, 148, каб. № 8, тел 3-47-02).
Софія САГАЛЬ,
начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар