У сучасних умовах працівники ОВС України докладають значних зусиль щодо стабілізації ситуації у державі, забезпечення суспільного миру та спокою, попередження скоєння масових порушень громадського порядку та злочинів.
Світовою спільнотою діяльність радикальних політичних організацій (політичний екстремізм) визнані найгострішими проблемами сучасності, загрозою для функціонування всієї системи міжнародної безпеки.
Сьогодні сепаратизм і екстремізм становлять собою реальну загрозу будь-якій державі, і рівень їх суспільної небезпеки постійно зростає. Ці явища є багатогранними, не мають меж і національностей, володіють дивовижною спроможністю пристосовуватися до найменших змін у політичному житті світової спільноти. Терористи та екстремісти намагаються встановити контроль за цілими країнами або діяльністю їх лідерів, контролювати наркобізнес, незаконний продаж зброї, діяльність організованих злочинних угруповань, заволодіти зброєю масового ураження тощо.
Останнім часом у деяких регіонах України спостерігається активізація різноманітних радикально-політичних організацій, керованих здебільшого представниками зарубіжних екстремістських центрів, діяльність яких, у більшості випадків, здійснюється з порушенням законодавства України, спрямована на загострення ситуації в нашій державі, створення передумов групового порушення громадського порядку та загрози суспільній безпеці.
У разі виявлення на території України протиправної діяльності представників радикальних політичних організацій, спрямованої на розпалювання міжетнічної та міжконфесійної ворожнечі й дестабілізацію суспільно-політичної обстановки в державі, необхідно:
1. Негайно поінформувати про це відповідні регіональні підрозділи СБУ, ГУБОЗ, УБОЗ МВС України в регіоні.
2. Якщо Ви помітили громадян, які викликали у Вас підозру, не панікуйте та телефонуйте за номером 102. Постарайтеся запам'ятати прикмети громадян, куди вони пішли або поїхали. Не намагайтеся затримати їх самотужки, адже вони можуть бути озброєними та небезпечними.
3. Звертайте увагу на підозрілих відвідувачів у Вашому під'їзді. Можете запитати, хто вони і кого шукають? Звернувши на себе увагу, злочинець відмовляється від скоєння злочину. Запроваджуйте досвід великих міст — вахтенне чергування пенсіонерів у під'їзді. Звертайте увагу на автомобілі, що під'їжджають до під'їздів, адже злочинці часто використовують транспорт.
Міліція просить громадян дбати про свою безпеку. Взаємодія з правоохоронними органами є запорукою успіху в розкритті злочину, невідворотності покарання злочинців.
Міліція громадської безпеки УМВС України у Волинській області.
Залишити коментар