Легалізація зайнятості, створення нових робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є базовим фактором для поліпшення добробуту населення. Проблемою сьогодення, яка суттєво впливає на добробут населення, є "тіньова" зайнятість, яка спрямована проти людини, позбавляє її легального працевлаштування та багатьох соціальних прав.
Впевненість у завтрашньому дні – чи не найважливіший фактор для того, щоб людина почувалася щасливою. Та чомусь не кожен громадянин розуміє, що він сам вирішує те, яким бути його майбутньому. Чимало осіб погоджуються працювати "на віру", не розуміючи, що цим лише тимчасово вирішуються проблеми сьогодення, і це жодним чином не є гарантією безпечного майбуття.
Отримуючи "зарплату в конвертах" сьогодні, працівник втрачає соціальні гарантії завтра. Не завжди варто покладатися на "чесне слово" підприємця. Без трудової угоди, належним чином зареєстрованої у центрі зайнятості, працівник, опинившись у складній життєвій ситуації, може лишитись без гарантованої державою допомоги.
Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі, не меншій мінімального страхового внеску. Тіньова зайнятість може перешкодити заробити цей стаж.
Від власної байдужості й мовчазної бездіяльності кожний "трудовий нелегал" втрачає: трудову пенсію, відпускні під час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати, право на допомогу по безробіттю, допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби й т. д.
Така ситуація не є нормальною. Ось чому на сьогоднішній день проблема підвищення рівня оплати праці, виведення її із "тіні" є першочерговим завданням, оскільки доходи від виробничої діяльності – основне джерело формування Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, районного та місцевого бюджетів.
Саме тому держава створює умови для більш успішного подолання цього явища. Корегується законодавча база, що контролює трудові відносини в Україні. Створені робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять і спеціалісти Ковельського міськрайонного центру зайнятості, які регулярно беруть участь в обстеженнях суб'єктів господарювання у місті Ковелі та Ковельському районі.
Служба зайнятості закликає громадян бути нетерпимими до свавілля тих працедавців, які намагаються збагатитися за рахунок обмеження прав своїх працівників, позбавляючи їх майбутнього, і надає ряд послуг, які стимулюють і заохочують підприємців реєструвати трудові угоди з працівниками.
Законом України "Про зайнятість населення" передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць в пріоритетних видах економічної діяльності та працевлаштування громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, шляхом виплати компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Отримати компенсацію може кожен роботодавець, чия діяльність відповідає вимогам і хто працевлаштує безробітних за направленням служби зайнятості.
Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформляти трудові відносини з найманими працівниками, виплачуючи їм легальну заробітну плату та забезпечуючи соціальні гарантії.
Ковельський міськрайонний центр зайнятості закликає роботодавців врахувати вигідність даної пропозиції і залучатися до співпраці. Бо лише спільними зусиллями керівників підприємств усіх форм власності, підприємців, органів місцевого самоврядування та самих найманих працівників ми подбаємо про конституційний захист права на працю наших громадян.
Ковельський міськрайонний центр зайнятості.
Залишити коментар