Нещодавно Ковельський міськрайонний суд виніс вирок ковельчанину, який знайшов собі оригінальний спосіб "заробітку": Віктор обкрадав офісних працівників.
За плечима 36-річного ковельчанина Віктора Дмитрука (з етичних міркувань ім'я та прізвище засудженого змінено) не одна судимість. За своє життя він поставав перед Фемідою за хуліганство, шахрайство, крадіжки. Однак гіркий кримінальний досвід, схоже, нічому не навчив молодого чоловіка, тож хитка стежка злочинної діяльності знову привела його на лаву підсудних.
Серію крадіжок у ковельських офісах Віктор розпочав в грудні минулого року. Від злочинних дій ковельчанина постраждали працівники медичних, дошкільних та інших установ, навчальних закладів. Крав чоловік переважно жіночі сумочки, у яких знаходив та привласнював гроші, ювелірні прикраси, мобільні телефони тощо.
А діяв злодій просто. В організацію заходив у робочий час, і лише випадала нагода – хапав цінні речі, які потрапляли на очі.
Наприклад, 18 грудня близько 8-ї години ранку він проник до кабінету однієї з державних установ, звідки викрав жіночу сумочку. Її власниця втратила тоді 300 гривень, золоті вироби, особисті документи.
20 грудня в робочий час злодій потрапив у кабінет лікувального закладу міста. У поле його зору потрапила сумочка однієї із співробітниць, в якій були гаманець з грішми та посвідченням водія, мобільний телефон.
Наступного дня Віктор побував в іншій медустанові. Тут йому дістався гаманець з двома сотнями гривень, банківські картки. Поруч зберігався й пін-код платіжної картки, що дозволило злодієві того ж дня зняти в банкоматі 800 гривень.
Згодом злодій здійснив візит в один із навчальних закладів Ковеля, де теж непогано "розжився": у вкраденому гаманці знайшов тисячу гривень. В іншій освітній установі злодій поцупив гаманець з грішми в сумі 600 гривень.
Ще в одному офісі викрав гаманець з тисячею гривень, а в іншій організації поцупив торбинку, де було 1300 гривень, банківська картка, документи. І знову злодій скористався легковажністю потерпілої, яка зазначила пін-код, і того ж дня зняв з чужого рахунка 2000 гривень заощаджень.
Невдовзі злодій – на порозі дитячого садочка. З чужої сумочки привласнив собі, зокрема, 30 тисяч російських рублів, що на той час згідно з курсом Національного банку України становило понад 7 тисяч гривень.
Всього протягом грудня 2013 р. і січня-лютого нинішнього року Віктор здійснив 14 подібних крадіжок. Вкрадені цінні речі злодій збував, гроші використовував на власні потреби.
Крім того, наприкінці минулого року з недобудованого гаража у Ковелі він вкрав зварювальний апарат та перфоратор.
Врешті, в результаті слідчо-оперативних заходів правоохоронці затримали спритника. Кримінальну справу розглянув суд.
Допитаний в судовому засіданні Віктор Дмитрук свою вину у скоєному визнав повністю. Заявлені потерпілими цивільні позови про відшкодування шкоди, заподіяної злочином, теж визнав повністю. У вчиненому щиро розкаявся, просив суд суворо не карати. Добровільно частково відшкодував завдані збитки потерпілим. Ковельський міськрайонний суд виніс вирок: чотири роки позбавлення волі.
Віктор оскаржив вирок в Апеляційному суді Волинської області, однак він залишився без змін.
Вищезгадані події – ще один приклад того, як злодії використовують людську необачність. Адже варто визнати, що співробітники різних установ часто власною безпечністю допомагають зловмисникам: не зачиняють на ключ службові кабінети у свою відсутність, кладуть цінні речі на видне місце. Треба пам'ятати, що навіть кількох хвилин досвідченому злодієві цілком достатньо, щоб взяти усе, що "погано" лежить.
Петро БОЙЧУК,
суддя Ковельського міськрайонного суду.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар