За минулий рік на території міста і району виникло 57 пожеж з необережності при поводженні з вогнем та 4 випадки – через дитячі пустощі, що призвели до пожеж.
У пожежонебезпечний період, як нині, зростає небезпека збільшення кількості пожеж у приватних господарствах, лісах, на торфовищах та жнивних полях. Це, в першу чергу, зумовлюється жаркою погодою, порушенням громадянами елементарних вимог пожежної безпеки при поводженні з вогнем, неконтрольованими діями відпочивальників.
Особливої пильності і дисциплінованості вимагає жнивна пора. Адже в умовах спекотної погоди навіть невеличка іскра може перетворити труд аграріїв на попіл. Тож важливим завданням є не тільки зібрати врожай, але й зробити все можливе, щоб вберегти його від вогню.
У зв'язку з цим працівники Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області постійно здійснюють рейдові перевірки з метою контролю за станом пожежної безпеки в місцях збирання, переробки та зберігання врожаю.
Так, 3 серпня в селі Старих Кошарах Ковельського району було виявлено факт спалювання стерні та післяжнивних залишків громадянином Б., що могло призвести до загорання значних площ сухої рослинності та торф’яних полів. Цей господар притягнутий до адміністративної відповідальності.
Ось ще факти, з яких слід зробити належні висновки. 29 липня в господарстві ТзОВ "Горохів-насіння", що в с. Широкому на Горохівщині, виникла пожежа на хлібному масиві загальною площею 37 га. Вогнем було знищено пшеницю на площі 14 га. Інший випадок стався 31 липня в господарстві ТзОВ "Пятидні" (село Дарницьке Володимир-Волинського району). Пожежа виникла на масиві площею 16 га, вогнем знищено пшеницю на площі 1,17 га.
Причинами пожеж стало необережне поводження з вогнем громадян при спалюванні стерні на власних земельних ділянках. Порушників чекає адміністративна відповідальність за скоєне.
З метою попередження випадків пожеж під час жнивної кампанії і заготівлі грубих кормів необхідно неухильно дотримуватись основних вимог пожежної безпеки:
– не допускати розміщення скирт та копиць сіна на відстані ближче 10 м від будівель та споруд;
– ремонт та заправку зернозбиральної техніки, проводити поза межами хлібних масивів;
– не допускати до збирання зернових техніки, не забезпеченої належним чином іскрогасниками, заземлювальними ланцюгами і первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) та інвентарем (мітлами та лопатами);
– слід також забезпечувати своєчасне очищення агрегатів від промаслень та накопичення пилу, соломи і зерна.
Шановні громадяни!
Звертаємо Вашу увагу, що забороняється самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок з водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг та залізниці, а також опалого листя в парках, інших зелених насаджень без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушеннями умов такого дозволу. Порушення цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність.
Дорогі земляки!
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та слідкуйте за дітьми. А у разі виникнення пожежі – телефонуйте за номером "101".
Олександр Капець, начальник Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області.
Залишити коментар