Відповідно до Указу Президента України від 27.08.2014 р., № 690/2104 "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" 26.10. 2014 р. з 8.00 год. до 20.00 год. проводитимуться позачергові вибори народних депутатів України.
Щоб реалізувати своє право голосу, потрібно завчасно перевірити наявність чи відсутність себе та достовірність своїх даних у Державному реєстрі виборців. Для цього ви можете звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Ковельської районної державної адміністрації (м. Ковель. вул. Незалежності, 73, каб. 406).
Також на сьогодні ефективно працює веб-ресурс "Особистий кабінет виборця", розміщений на офіційному сайті Державного реєстру виборців. Завдяки цьому ресурсу в Інтернеті, витративши близько 5 хвилин часу, можна перевірити, чи є ви в цьому Реєстрі і за якою адресою туди включені і, отже, чи будете ви у списку виборців.
З 15.10.2014 р. включно кожен виборець (у тому числі ув'язнений чи арештований) може ознайомитися в приміщенні дільничної виборчої комісії (далі — ДВК) звичайної виборчої дільниці та спеціальної виборчої дільниці, утвореної в установі виконання покарань, слідчому ізоляторі, з попереднім списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей.
Окрім того, до 15.10.2014 р. включно ДВК надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, адресу ДВК, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.
Якщо виборець не отримав запрошення на вибори, або якщо після ознайомлення з цим запрошенням чи попереднім списком виборців він помітив якісь неточності щодо себе або інших осіб, або не виявив себе/інших осіб у списку виборців, виборець має право звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців або ДВК з відповідною заявою до 20.10.2014 р. включно. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені у ній відомості. Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається.
Якщо виборець виявив неточності у списку виборців, але пропустив строки подання відповідної заяви до ДВК або органу ведення Державного реєстру виборців, то він може це виправити, звернувшись із позовом про уточнення списку виборців до місцевого суду до 23.10.2014 р. включно. При цьому державне мито не сплачується. Таке рішення суду виборець має передати відповідній ДВК до 26.10.2014 р. (до дня голосування) включно.
Якщо виборець несподівано захворів, що призвело до тимчасової нездатності самостійно пересуватися, то він може до 20.00 год. 24.10.2014 р. звернутися до відповідної ДВК із власноручно написаною заявою про надання можливості проголосувати за місцем перебування з доданою до цієї заяви довідкою про стан здоров'я, виданою медичною установою (лікарнею, амбулаторією, ФАПом, поліклінікою тощо). ДВК може перевірити відомості заяви та довідки і за результатами такої перевірки включити (або не включити) виборця до витягу із списку виборців для голосування "на дому".
Також, якщо у запрошенні виборця є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, але він бажає проголосувати на своїй виборчій дільниці, то йому слід письмово або особисто повідомити про своє бажання відповідну ДВК до 12.00 год. 25.10.2014 р.
У день голосування (26.10.2014 р.) зміни у список виборців вносяться виключно на підставі рішення суду, а ДВК має право лише виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців — неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, номера будинку чи квартири.
Якщо ж виборець (зокрема, член виборчої комісії) хоче проголосувати не за місцем свого постійного проживання (реєстрації житла), а за місцем фактичного перебування у день виборів (у зв'язку з роботою, навчанням, фактичним проживанням за іншою адресою тощо), то він може це зробити, звернувшись до органу ведення Державного реєстру виборців (за місцем проживання чи перебування) із заявою про тимчасову зміну місця голосування та підтверджуючими документами (довідка з роботи, навчального закладу, наказ про відрядження, свідоцтво на право власності на квартиру/будинок, договір оренди/користування житлом тощо).
Переселенці та біженці з Криму подають лише заяву та пред'являють паспорт з кримською реєстрацією. Така заява подається з дня початку виборчого процесу, але не пізніше 20.10.2014 р. включно.
Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Ковельської райдержадміністрації.
Залишити коментар