“Алло, Ваш син влаштував бійку та перебуває в міліції. Для вирішення цього питання, потрібно перерахувати гроші в сумі 8000 грн. на картку…”.
Такого змісту дзвінки стали все частіше надходити на мобільні та домашні телефони мешканців нашого міста.
“Схема шахрайства проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого”, – розповідає начальник карного розшуку Михайло Євтушик.
Телефонують людині та повідомляють, що її родич або знайомий потрапив у біду чи ситуацію, для вирішення якої необхідна певна сума грошей. Якщо потенційна жертва починає нервуватися, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує – жертва "на гачку".
Зазвичай зловмисники одразу знімають кошти з банківської картки або сім-карти, що пересилають стурбовані жертви, а номери телефонів, з яких дзвонили, – відключають.
Тож, щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба знати таке:
1. Не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
2. Ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім'я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють, і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
3. Уточніть, в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в міліцію (телефон чергової частини 102) і перевірте інформацію.
4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто "потребує негайної допомоги", або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
Еліна Багінська.
Ковельський МВ УМВС України у Волинській області.
Залишити коментар