Вирішення питання щодо розміщення у Ковелі окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України по виборчому округу № 21, що у приміщенні колишнього військкомату, — нині у центрі уваги не лише місцевої влади, але й обласної.
Нагадаємо, що 8 вересня ц. р. була зареєстрована окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 21. Голова та члени окружної комісії звернулися із заявою в міськвиконком з проханням надати їм приміщення для розміщення ОВК, яке знаходиться по вул. Грушевського, 12.
Розглянувши звернення окружної виборчої комісії під час шістдесятої позачергової сесії Ковельської міської ради, яка відбулась 11 вересня ц. р., було прийнято рішення про надання нежитлового приміщення в безоплатне користування, згідно з яким окружній виборчій комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 21 надано в безоплатне користування частину нежитлового приміщення в будівлі по вул. Грушевського, 12 в м. Ковелі загальною площею 328,7 кв. м (при нормі 140). У рішенні також зазначено, що при потребі окружкому надаватиметься в безоплатне користування сесійний зал адмінбудівлі по вул. Незалежності, 73.
Однак після того, як, здавалося б, з приміщенням визначились, врахувавши побажання членів окружкому, останні звернулися з ще одним листом, який спрямували міському голові Олегу Кіндеру та Центральній Виборчій Комісії із зауваженнями щодо, на їх переконання, неналежного стану приміщення, в якому має розташуватись ОВК, аргументуючи це тим, що нібито воно не відповідає вимогам ЦВК. Водночас, у засобах масової інформації почала поширюватися інформація стосовно того, що в приміщенні колишнього військкомату відсутні умови для належної роботи ОВК (немає телефонного зв'язку, замків, туалету і т. д., і т. п.). Хоча телефонні лінії і Інтернет були підключені ще 9 вересня.
Вже на наступній шістдесят першій сесії міської ради депутат Сергій Кошарук озвучив запит на адресу міського голови Олега Кіндера з проханням розглянути можливість розміщення окружної виборчої комісії у приміщенні Ковельської міської ради. Проте народні обранці не підтримали запит, адже згідно із Законом України "Про адміністративні послуги", а також відповідно до доручення Президента України, розпорядження Кабміну та голови ОДА про облаштування ЦНАП в адмінбудинку по вул. Незалежності, 73 розміщено міський центр надання адміністративних послуг. Тож, зважаючи на це, організувати роботу ОВК у міськраді, на думку більшості депутатів, просто неможливо.
Невдовзі після цього одна за одною почалися перевірки, з якими в окружком з'являлися працівники санепідемстанції, міліції, пожежної охорони та інших служб. Однак про наслідки цих перевірок власника майна (міську раду) не було повідомлено. Реагуючи на звернення членів окружної виборчої комісії, тричі приїжджали з перевірками і з облдержадміністрації.
Аби розібратися у ситуації, що склалася, під час робочої поїздки в Ковель 6 жовтня ц. р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик проінспектував приміщення ОВК № 21 в будівлі колишнього військкомату.
Спілкуючись з очільником області, Олег Кіндер повідомив, що надане приміщення, виділене під окружну виборчу комісію, цілком пристосоване до організації виборчого процесу, адже ремонтні роботи, які тут проводяться, знаходяться на завершальній стадії. За його словами, сьогодні для належної роботи окружної комісії за кошти міського бюджету облаштовано кабінети, проведено телефонний зв'язок, освітлення, встановлено комп'ютери, сейфи, санвузли, передано меблі. У день виборів біля будівлі ОВК буде облаштований пункт обігріву, де можна буде сховатися від холоду та випити гарячого чаю членам дільничних виборчих комісій, які привезуть протоколи з результатами виборів, а також встановлено біотуалети. Між іншим, в даному приміщенні вже розміщувалось ОВК на виборах Президента України в травні поточного року, і претензій від учасників виборчого процесу не було.
І хоч голова ОВК № 21 Євгенія Гаценко запевнила, що з точки зору матеріально-технічного забезпечення надана у їхнє користування частина будівлі відповідає встановленим нормам, все ж зізналася, що для проведення виборів краще було б надати більш пристосоване приміщення, не аргументуючи свого бажання.
Стосовно цього висловився і міський голова Олег Кіндер, котрий зазначив, що місто не має іншого приміщення і цю проблему можна вирішити, надавши приміщення, яке знаходиться у власності району, а саме центральної районної бібліотеки, в якій в попередні роки й розміщувалась ОВК, і де, з його слів, є всі умови для проведення парламентських виборів.
Олег Олексійович також пояснив, що приміщення адмінбудинку міської ради неможливо використовувати під зазначені цілі у зв'язку з тим, що сьогодні залишається відкритим питання функціонування ЦНАПу та невирішеними проблеми щодо передачі частини будівлі по вул. Драгоманова, 22, яке є державною власністю, у комунальну власність міста , аби мати можливість долучитися до фінансування ремонтних робіт для облаштування міськрайонного центру надання адміністративних послуг (нині за цією адресою прописаний центр НАП Ковельської райдержадміністрації). Адже згідно з бюджетним законодавством міська рада не може виділити кошти на ремонт цього "чужого" приміщення.
Аби вийти із ситуації, що склалася, у мерії знайшли інше вирішення цієї проблеми: на першому поверсі адмінбудинку міської ради, за рахунок ущільнення відділів та служб міськвиконкому, які були переведені на верхні поверхи, виділено шість кабінетів для роботи міського центру НАП. Тож, зважаючи на вищевказане, розташувати ОВК у приміщенні міської ради немає можливості.
Зваживши всі "за" і "проти", голова ОДА Володимир Гунчик все ж схилився до думки щодо розміщення окружної виборчої комісії в м. Ковелі в іншому місці, адже у разі порушення виборчого процесу відповідальність, у першу чергу, нестимуть очільники міської й районної влади. Він доручив своєму раднику Сергію Кошаруку вивчити це питання і в оптимальні строки вирішити його. Знайти спільну мову для цього радив й міському голові Олегу Кіндеру та голові райдержадміністрації Юрію Поліщуку. А результати їхньої співпраці він перевірить вже через десять днів під час наступного візиту в Ковель.
До слова, того дня В. Гунчик відвідав й центр надання адмінпослуг Ковельської РДА, оглянувши приміщення якого, говорив про доцільність створення об'єднаного центру для обслуговування мешканців міста і району, що можна зробити у разі переведення цього приміщення (перший та другий поверхи будівлі) у спільну власність. Аби до кінця нинішнього року вирішити це питання, він пообіцяв взяти його під особистий контроль.
У той же день голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик провів у Ковелі прийом громадян.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар