Оскільки плата за землю відноситься до місцевих податків та зборів і є обов'язковою для встановлення місцевими радами, то під час ухвалення рішень, що будуть чинними вже в наступному бюджетному році, варто врахувати 3 важливі моменти.
Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3-ох відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь — не більше 1-го відсотка від їх нормативної грошової оцінки. Разом з тим, ставка податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання, крім державної та комунальної форми власності, встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.
Закон передбачає, що ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі.
Щодо орендної плати за землю, то орендаторам варто врахувати, що її розмір встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3-х відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Слід звернути увагу, що пільгові ставки з плати за землю, які були встановлені Податковим кодексом для окремих категорій земель, відмінено, а також значно зменшено кількість пільговиків — юридичних осіб.
Першу подачу декларації за січень 2015 року платники акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів зобов'язані здійснити не пізніше 20 лютого 2015 року за формою, затвердженою Міністерством фінансів України.
Факт подачі декларації означає автоматичну реєстрацію платником акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.
Платникам акцизного податку варто врахувати, що декларація подається до органів ДФС — податкових інспекцій, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на території яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.
Сплатити суму акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року суб'єкт підприємництва повинен не пізніше 2 березня 2015 року до місцевого бюджету адміністративно-територіальних одиниць, де розташовані пункти продажу підакцизних товарів.
Фахівці Ковельської ОДПІ звертають увагу, що акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів сплачується з 1 січня 2015 року незалежно від того, чи є рішення місцевих рад щодо запровадження цього податку, оскільки Податковим кодексом України передбачена єдина ставка 5 відсотків.
Форма декларації акцизного податку, а також порядок її заповнення і подання затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р., № 14.
Нагадаємо, що 28 грудня 2014 року Верховна Рада України ухвалила ЗУ №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, яким запроваджується новий місцевий податок — акцизний податок з реалізації підакцизних товарів.
Світлана СУЛІК,
голова комісії з реорганізації Ковельської ОДПІ.
Залишити коментар