Як свідчить аналіз, проведений експертами-криміналістами НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області, у більшості випадків зловмисники проникають всередину приміщення, пошкоджуючи рами металопластикових вікон шляхом, так званого, "віджиму".
Вказаний спосіб є чи не найпоширенішим через відносну простоту, мінімальну затрату часу і необхідність найпростішого інструменту — тонкої викрутки, ножа або ж просто металевої лінійки. Крім того, при відкритті вікна вказаним способом практично відсутній будь-який шумовий ефект.
Час, за який досвідчений зловмисник відкриває вікно згаданим способом, становить лише 30-40 секунд.
Працівники експертної служби МВС рекомендують ефективні методи захисту такого типу вікон:
1. Найпростішою перешкодою, яка запобігатиме проникненню до Вашої оселі непроханих гостей, стануть звичайні металеві грати, виготовлені за Вашим індивідуальним замовленням.
2. Наступним елементом, який суттєво зіпсує настрій непроханим гостям, стане протизламна фурнітура, виготовлена із спеціальної сталі. Перевагою такої фурнітури є те, що при її встановленні додаються додаткові точки запирання по периметру рами вікна, що суттєво підвищує її стійкість у випадку зламу.
3. Практично унеможливить злам вікна шляхом віджиму наявність протизламної ручки, яка фіксується поворотом ключа у зачиненому положенні вікна. В такому випадку усі елементи запираючого механізму вікна будуть жорстко і надійно зафіксовані. Такі ручки є в асортименті практично будь-якого виробника сучасної фурнітури для пластикових вікон.
Використання таких доволі простих і відносно не дорогих елементів у вікнах Вашого помешкання допоможе забезпечити недоторканість житла, збереження майна, а, можливо, і найцінніше — Ваше життя.
Сергій Клось,
експерт сектора НДЕКЦ УМВС у Волинській області.
ххх
Цей вид шахрайства набирав обертів разом з розвитком всесвітньої павутини (Інтернету). Зловмисник на сайтах з оголошеннями виставляє на продаж, наприклад, дорогий мобільний телефон за дуже привабливою ціною. Громадяни одразу реагують та замовляють товар. Але шахрай пропонує спочатку перерахувати кошти, після чого обіцяє відправити товар. Як тільки громадянин перерахував гроші, ніякого товару він, звісно, не отримує.
У таких випадках, запропонуйте йому розрахуватися після отримання та перевірки товару у службі доставки. Якщо це шахрай, він одразу перестане спілкуватися з вами, бо зрозуміє, що на вас нічого не заробить.
Ковельський МВ УМВС України у Волинській області.
Залишити коментар