Науковий прогрес не лише в деякій мірі полегшив життя людини, але й породив нові види такого злочину, як шахрайство. Спритники "розводять" людей не лише при спілкуванні віч-на-віч, а й за допомогою мобільного зв'язку та Інтернету.
З початку року в Ковельському міськвідділі внутрішніх справ зареєстровано11 фактів шахрайств.
— Схема його проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого, – розповідає заступник начальника міськвідділу Василь Бучинський. – Телефонують людині та повідомляють, що її родич або знайомий потрапив у біду чи ситуацію, яка потребує певної суми грошей. Якщо потенційна жертва починає нервувати, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує – жертва "на гачку". Зазвичай, зловмисники одразу знімають кошти з банківської картки або сім-карти, що пересилають стурбовані жертви, а номери телефонів, з яких дзвонили, відключаються.
Тож, щоб не стати жертвою таких шахраїв, пам’ятайте:
1. Перш за все, не впадайте у паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім'я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють, і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
3. Уточніть, в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в міліцію (телефон чергової частини "102") і перевірте інформацію.
4. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто "потребує негайної допомоги", або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
Окремо звертаємо увагу на операції з банківськими картками
30-річна жителька міста розмістила якось на одному з веб-сайтів оголошення про продаж дитячих речей. Покупець мав розрахуватися за товар безготівковим платежем – переказати кошти на банківську платіжну картку. Не розібравшись з роботою банкомата, жінка у телефонному режимі радилася з “покупцем”, які кнопки натискати та які банківські операції підтверджувати. Діючи за інструкцією зловмисника, вона не помітила, що перевела на незнайомий рахунок залишок грошей зі своєї картки.
Міліція закликає громадян бути обачними:
– ніколи не називайте незнайомцям свої особисті дані, номери карткових рахунків та пін-код;
– не здійснюйте платіжні операції, які Вам не зрозумілі, не дійте за інструкціями незнайомих осіб, які намагаються в цьому “допомогти”.
У таких випадках шахраї діють наступним чином: спочатку називають номер рахунка самої ж жертви. Як правило, власники платіжних карток знають напам'ять реквізити своїх карток, тому не помічають махінації. Далі злочинець називає суму переказу, а потім – номер своєї картки. Таким чином, неуважна жертва вважає, що отримує кошти, а, насправді, відправляє свої кошти шахраям.
Шановні громадяни! Якщо ви все-таки потрапили на “гачок” –якнайшвидше телефонуйте до міліції. Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників "по гарячих слідах".
Ковельський МВ УМВС України у Волинській області.
Залишити коментар