Ще у 80-ті роки минулого століття в міліцейських зведеннях з'являлися повідомлення про викрадення мопедів. Щоправда, таких крадіжок було не так вже й багато, бо небагато було і самих мопедів.
Прогрес приніс "друге дихання" такому виду крадіжок, як викрадення скутерів. Саме слово "скутер" в нашій мові з'явилося не так давно, однак щасливий власник цього транспортного засобу одразу ж став потенційною жертвою злочинців.
З приходом теплої пори року традиційно іде, так би мовити, "загострення" цього виду злочинів. Якщо автівки здебільшого крадуть під прикриттям ночі, то скутери, залишені хоча б на нетривалий час, можуть зникати цілодобово. І, на жаль, винуватцями крадіжок є самі власники, які ставляться до транспортних засобів безвідповідально, інколи лишаючи його без належного нагляду.
Саме тому міліція радить дотримуватися елементарних заходів безпеки, які збережуть ваше майно.
Так, найкращим виходом із ситуації є купівля спеціального замка, який у порівнянні із вартістю скутера коштує копійки.
Ще надійніше – обладнання сигналізацією, бажано – двосторонньої дії.
Для зберігання мотоцикла чи скутера найкраще обрати приміщення, яке надійно замикається, або стоянку з охороною.
Не кидайте транспорт напризволяще, навіть якщо ви заходите в магазин чи установу на декілька хвилин. Повірте, злодіям буде достатньо цього часу, аби зробити вас пішоходом.
При купівлі двоколісного транспорту обов'язково запишіть собі їх ідентифікаційні номери, і якщо буде здійснена крадіжка, працівникам міліції буде легше його розшукати.
Якщо Ви стали жертвою крадіжки свого двоколісного транспорту, не зволікайте, терміново телефонуйте на номер "102" і детально опишіть викрадене майно.
Еліна БАГІНСЬКА.
Ковельський МВ УМВС України у Волинській області.
Залишити коментар