У зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року, № 76-VІІІ з 1 червня 2015 року скасовується право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті.
Зазначені зміни стосуються ветеранів праці, “дітей війни”, учасників війни, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, інвалідів III групи та інших.
Разом з тим, не припинено дію постанов Кабінету Міністрів України від 17 березня 1993 року, № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16 серпня 1994 року, № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року, № 254», де передбачено право пенсіонерів за віком та інвалідів на безоплатний проїзд на міському та приміському транспорті загального користування.
Оскільки, учасники війни, ветерани праці, особи, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, “діти війни” є одночасно пенсіонерами за віком або інвалідами, з 1 червня 2015 року зазначені категорії пільговиків користуватимуться правом пільгового проїзду на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах.
Крім того, відповідно до Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" залишається право безплатного проїзду у пасажирському міському транспорті (крім таксі) інвалідам І та II групи, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів першої групи та дітей-інвалідів (не більше однієї особи).
Олена ДАВИДОВИЧ, начальник управління соціального захисту населення райдержадмінстрації.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року, № 76 з 01.06.2015 року скасовується право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті.
Зазначені зміни стосуються ветеранів праці, “дітей війни”, учасників війни, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих (померлих) ветеранії війни, інвалідів III групи та інших.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 року, № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» і від 16.08.1994 року, № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 року, № 254» передбачене право пенсіонерів за віком та інвалідів на безоплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах.
Таким чином, особи, які належать до учасників війни, жертв нацистських переслідувань, “дітей війни”, ветеранів праці, з 01.06.2015 року можуть реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті відповідно до зазначених урядових рішень як пенсіонери за віком або інваліди.
Софія САГАЛЬ, начальник управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому.
Залишити коментар