Нова процедура оформлення шенгенських віз не залежить від наявності біометричного паспорта
Нова процедура оформлення шенгенських віз не залежить від наявності біометричного паспорта
Днями дипломатичними представництвами європейських держав розпочато прийом документів на оформлення шенгенської візи за новою процедурою, яка передбачає, у тому числі, сканування відбитків пальців особи.
Слід зазначити, що процедура сканування відбитків пальців при оформленні шенгенської візи незалежна від оформлення біометричного паспорта для виїзду за кордон і навіть не залежить від наявності такого документа. Державна міграційна служба України не здійснює передачу персональних даних українських громадян іноземним державам.
Таким чином, незалежно від того, паспорт якого типу має громадянин (з електронним чіпом або без нього), процедуру сканування відбитків пальців при оформленні шенгенських віз необхідно буде проходити всім громадянам.
Державна міграційна служба нагадує, що закордонні паспорти, видані до початку оформлення біометричних документів, зберігатимуть чинність до завершення строку дії, зазначеного на сторінці даних паспорта. Заміна паспортів старого зразка на нові, у тому числі з електронним чіпом, є правом, але не обов'язком громадян України.
Прес-служба УДМС України у Волинській області.
Інформація щодо внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи
21 травня 2015 року Верховною Радою України № 475-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи" (набирає чинності 26 травня 2015 року), яким передбачено:
1. Щодо новостворених юридичних осіб:
1) до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи включається інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (бенефіціарних власників (контролерів)) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (бенефіціарних власників (контролерів)) її учасника (засновника), якщо засновник — юридична особа (абзац другий підпункту 2 пункту 1);
2) інформація кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа не включається до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації не лише політичних партій, творчих спілок, їх територіальних осередків, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, але й релігійних організацій, державних та комунальних підприємств (абзац третій підпункту 2 пункту 1);
3) у разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа, подаються відомості про його відсутність (абзац четвертий підпункту 2 пункту 1).
2. Продовжено на чотири місяці (тобто до 25 вересня 2015 року) строк подачі юридичними особами відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (абзац другий пункту 3).
Зазначені відомості не подаються:
- політичними партіями, творчими спілками, їх територіальними осередками, адвокатськими об'єднаннями, торгово-промисловими палатами, релігійними організаціями, державними та комунальними підприємствами;
- юридичними особами, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому випадку учасники-фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи (абзац третій-п'ятий пункту 3);
- юридичними особами, які подали державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник — юридична особа.
Ірина ХОЛЗУНОВА,
Тетяна Мороз,
Леся Прокоп'єва,
державні реєстратори юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
На роздрібний продаж пива з 1 липня потрібна ліцензія
Оскільки з 1 липня 2015 року починає діяти законодавча норма щодо віднесення пива до алкогольних напоїв, наявність ліцензії для його роздрібної реалізації — обов'язкова умова, — наголошують в Головному управлінні ДФС у Волинській області.
У місті плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8000 гривень на кожний окремий зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі. На території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах міст, вартість ліцензії на пиво — 500 гривень.
В ГУ ДФС Волині вкотре наголошують: підприємці, котрі здійснюють роздрібний продаж пива, повинні обов'язково використовувати реєстратор розрахункових операцій.
Фахівці Головного управління ДФС в області радять представникам підприємництва, які здійснюють реалізацію пива в роздріб, не зволікати з придбанням ліцензії та встановленням касової техніки.
Нагадаємо, що з 1 липня 2015 року вступає у дію норма щодо віднесення пива до алкогольних напоїв (абзац четвертий-шостий пп.10 п.2 розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи").
Окрім того, відповідно до пункту 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку — підприємці ІІ та ІІІ груп спрощеної системи оподаткування, які здійснюють роздрібну реалізацію пива, зобов'язані застосовувати РРО.
Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.
Залишити коментар