Заготівельники волинської чорниці та іншої дикорослої продукції вже сплатили до бюджетів всіх рівнів 4 мільйони гривень податкових платежів.
Як свідчить аналітика ГУ ДФС у Волинській області, більше 3 мільйонів гривень, сплачених заготівельниками дарів лісу, поповнили місцеві бюджети, а 246 тисяч гривень – це перерахована сума військового збору із придбаних у волинян ягід чорниці та ожини. Окрім того, до Держбюджету сплачено також майже 800 тисяч гривень ПДФО.
«Загалом тенденція щодо надходження податкових платежів до бюджету нинішнього року дещо перевищує минулорічні показники. Тому ми систематично зустрічаємося з представниками заготівельного бізнесу з тим, щоб з’ясувати їх можливості щодо заготівлі і спрогнозувати надходження в бюджет. Звичайно, що ми переконуємо всіх учасників заготівельного бізнесу працювати легально і сплачувати належні податки в бюджет, оскільки громади повинні отримати кошти із заготовленої на їх території лісової продукції», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Віталій Чуй.
Оскільки чорничний сезон добігає кінця, то голови територіальних громад спільно з фахівцями ДФС на місцях повинні подбати, щоб із заготівлі ожини, грибів та лікарських рослин місцеві бюджети теж отримали належні податки, — наголошують в ГУ ДФС Волині.
Станом на 6 серпня 2015 року загалом в області заготовлено 1314,94 тонни дикорослої продукції, із цієї кількості 1250,8 тонни – це заготовлена з комерційною метою чорниця.
Нині у переліку заготівельників, котрі легально здійснюють свою діяльність, — майже сорок підприємців та комерційних структур.
Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.
В ході профілактичної операції "Візит" дільничні інспектори міліції в селі Мельниці у 58-річного чоловіка виявили присадибну ділянку з маком.
Під час огляду було вилучено 1040 рослин зеленого кольору, зовні схожих на рослини снодійного маку.
У тому ж селі у 49-літньої жительки було вилучено 292 рослини снодійного маку.
Напередодні у пенсіонерки з Ковеля працівники міліції вилучили біля приватного будинку 650 рослин маку.
Усі рослини направлено в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України у Волинській області для проведення експертизи.
Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 та ч. 2 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.
Ковельський МВ УМВС України у Волинській області.
На виконання вимог Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги» та постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року, № 879 з метою збереження автомобільних доріг загального користування від руйнувань автомобільним транспортом та іншими самохідними механізмами загальною вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь більш 7 тонн, Державтоінспекція м. Ковеля здійснює посилений контроль за вантажівками.
У даний час в м. Ковелі та Ковельському районі робота працівників Державтоінспекції націлена на контроль вагових або габаритних параметрів. У разі перевищення нормативів, зазначених в пункті 22.5 ПДР України, згідно із ст. 132-1 КУпАП, водіїв відповідних транспортних засобів притягують до адміністративної відповідальності. Сума штрафу 510-680 грн. У разі підвищення температурних показників повітря понад 280С вводиться тимчасове обмеження для руху транспортних засобів по дорогах загального користування загальною вагою 24 тонни і навантаженням на вісь більше, ніж 7 тонн, видається листок- попередження та водієві рекомендується здійснювати рух до найближчого місця відстою.
Сергій СЕМЕНЮК,
в. о. начальника ВДАІ (з обслуговування м. Ковеля, Ковельського та Турійського районів) УДАІ УМВС України у Волинській області, капітан міліції.
Залишити коментар