1 липня 2015 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 389 від 4 червня 2015 року про “Затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї”.
Розмір середньомісячного доходу з розрахунку на 1 особу для призначення пільги не повинен перевищувати 1710 грн. Якщо середньомісячний дохід сім’ї з розрахунку на одну особу не перевищує 1710 грн., то пільговик має право на отримання пільг до 1 січня 2016 року.
Згідно з цією Постановою сім’ї, в яких пільговики та члени їх родин, що користуються пільгами, є непрацюючими пенсіонерами, управління праці та соціального захисту населення проводить автоматизований розрахунок доходів сім’ї та визначає право на отримання пільг. Тому зазначеним сім’ям пільговиків звертатися до управління праці та соціального захисту населення не потрібно.
Іншим сім’ям пільговиків, тобто тим, в яких пільговик або члени його сім’ї, що користуються пільгами, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, управлінням соцзахисту надсилаються повідомлення про необхідність заповнення Декларації про доходи сім’ї пільговика. До Декларації додаються довідки про доходи пільговика та членів його сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.
Крім того, зазначаємо, що пільговикам які відповідно до рівня доходів втратили право на пільги, наполегливо радимо звертатися за оформленням житлової субсидії.
Пільговикам, яким припинені пільги та які вже звертались за отриманням житлової субсидії, буде проведено перерахунок розміру житлової субсидії без врахування пільг з 1.07.2015 автоматично.
У разі зменшення доходу сім’ї пільговик має право звернутися до управління праці та соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.
При цьому, залишається незмінним порядок надання пільг на оплати житлово-комунальних послуг для інвалідів війни; учасників бойових дій; осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 та 2; ветеранів військової служби та МВС, їх вдів; реабілітованих осіб; інвалідів військової служби.
За більш детальною інформацією просимо звертатися за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності, 148, кабінети № 13, № 15, тел. 3-47-02.
З 21 липня 2015 року набули чинності зміни, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р., № 475.
До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.
Для розрахунку субсидії, за бажанням заявника, який подає заяву вперше, можна врахувати доходи за три місяці, що передують зверненню, при цьому необхідно додати довідки про доходи громадян працездатного віку (довідка про заробітну плату, про отримання допомоги з центру зайнятості тощо); розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, — двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, — трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:
— на опалювальний сезон — із 1 жовтня по 30 квітня;
— на неопалювальний сезон — із 1 травня по 30 вересня.
Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.
Якщо громадянин звернувся за призначенням субсидії в неопалювальний сезон і в цей період згідно з відповідним розрахунком розмір субсидії на період з травня 2015 року по вересень 2015 року склав 0,00 гривень, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення розраховує розмір субсидії на початку опалювального сезону без додаткового звернення громадянина.
У разі, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія за рішенням комісії з питань соціального захисту населення, призначення різних видів соціальних допомог та житлових субсидій, на підставі проведеного обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, може бути розрахована виходячи з кількості фактично проживаючих осіб. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. На підставі рішення комісії підприємства — надавачі житлово-комунальних послуг не нараховують плату за послуги на осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку).
Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг.
Перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення без звернення громадян здійснюється у разі:
— зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію;
— внесення змін до законодавства в частині надання окремим категоріям громадян пільг на оплату житлово-комунальних послуг тощо.
У разі підвищення тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо субсидії призначаються протягом трьох місяців з дати їх підвищення.
Скасовано повернення субсидії у подвійному розмірі за подання недостовірних відомостей про доходи громадянами у деклараціях.
Звертаємо увагу, що вищезгаданою постановою передбачено доставку мешканцям міста до 1 вересня та до 1 листопада 2015 року нових бланків декларації про доходи і витрати осіб. Наголошуємо, що заповнення цих декларацій стосується лише громадян, які звертаються вперше за житловою субсидією.
Для отримання детальнішої інформації щодо призначення субсидії слід звертатись до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради. Телефон для довідок 5-29-19, 5-26-06.
Софія САГАЛЬ, начальник управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому.
Залишити коментар