Життя Віталія Грицака склалося так, що у свої 32 роки він уже кілька разів відбував покарання за крадіжки й грабежі. Однак прагнення легкої наживи і далі штовхало чоловіка до "темних" справ.
Родом Віталій із Закарпатської області, та якось доля привела його до Ковеля. Тут він ніде не працював, проживав в одному з сіл району, хоча офіційно ніде зареєстрований не був.
На початку вересня цього року Віталій біля одного з ковельських магазинів помітив перехожу, в якої була відкрита сумочка. Кілька разів зловмисник намагався витягти з сумки гаманець. Однак свій злочинний намір не зміг завершити – жінка вчасно помітила небезпеку і швидко зайшла в магазин.
Та невдача не охолодила запал злодія. Того ж дня він навідався в одне з сіл району, де пробрався до приватного будинку. З оселі викрав мобільний телефон, шкіряні туфлі, парфуми. Наступної ночі у тому ж селі уже в іншого господаря поцупив велосипед.
Коли молодика затримали правоохоронці, він детально розповів про всі свої "пригоди". У вчиненому розкаявся, активно сприяв у розкритті злочину.
За вироком Ковельського міськрайонного суду Віталію призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 3 місяці. Вирок набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Викрадені речі повернуто власникам.
(З етичних міркувань прізвище та ім'я засудженого змінено).
Тарас НАВАЛЯНИЙ, суддя Ковельського міськрайонного суду.
Аби місто набувало гарного європейського вигляду, тішило ковельчан впорядкованими клумбами та квітниками, міська влада вирішила прикрасити центральну частину міста трояндами. Для цього з міського бюджету було виділено 50 тисяч гривень.
Працівники комунального підприємства "Добробут" висадили кущі троянди у міському парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, у парку імені Тараса Шевченка, парку Слави, бульварі Лесі Українки, біля міської стоматологічної поліклініки та міської гімназії.
Прикро, але деякі ковельчани не оцінили ініціативу міської влади. За досить незначний проміжок часу з міських клумб зникло 134 кущі троянд. Така зухвалість має бути покарана. І, що найгірше, крадіжки продовжуються. Аби вберегти третину кущів, що залишилися, дирекція міської гімназії вирішила пересадити їх на територію школи.
Аби квіти добре вкорінилися та зацвіли уже наступного літа, їх висадили восени. Та, схоже, не всі вони зможуть пережити зиму через байдужість людей до благоустрою свого міста.
Міська влада уже вдруге звернулась до правоохоронців, аби вони встановили особи крадіїв (міська гімназія також двічі зверталась до поліції щодо зникнення троянд з клумб закладу освіти). Варто зауважити, що у Ковелі в різних мікрорайонах міста встановлено камери зовнішнього відеоспостереження. А усе, що відбувається у "полі зору" камер, бачать правоохоронці. Проте хочеться, щоб люди були законослухняними не через ймовірність бути покараними, а завдяки власному сумлінню та совісті.
Міська влада звертається до ковельчан з проханням не знищувати красу, яка для них же створена. Давайте разом будемо берегти своє місто, розвивати його, дбати про чистоту та порядок. Ковельчани були активними учасниками Євромайдану, бо бажають жити по-європейськи. Тож давайте почнемо з себе, з маленького внеску кожного з нас у спільну справу – і тоді наші прагнення будуть успішними!
Схоже, що проблеми із крадіжками квітів в українських містах непоодинокі. Цитата, опублікована на одному із сайтів: "Живу в маленькому містечку, біля будинку культури посадили квіти. Люди почали їх красти. Мерія поставила табличку з надписом: "Квіти посаджені для вас, люди. Будь ласка, не крадіть їх". І що ви думаєте – люди вкрали табличку!...".
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
3639 стебел рослин маку, майже 74 грами канабісу, амфетамін, PVP, пристрій для куріння та засоби для приготування метамфетаміну палали у вогні нещодавно на території Ковельського відділу поліції. За цінами "чорного ринку" вартість спаленого сягає близько ста п’ятдесяти тисяч гривень.
Вся процедура проходила у присутності спеціальної комісії, до складу якої, окрім поліцейських, увійшов представник СБУ. Знищенню підлягали наркотичні засоби, які були вилучені у ході протидії наркозлочинності та стали речовими доказами у кримінальних провадженнях. За рішенням судів щодо знищення небезпечних речовин, їх відповідальне зберігання у відділі поліції завершилося.
Востаннє наркотики знищували шляхом спалення навесні цього року.
– Знищено наркотичні засоби, психотропні речовини як рослинного, так і синтетичного походження, – прокоментував начальник Ковельського відділу поліції Іван Тусь. – Тому варто вкотре нагадати, що будь-які дії, пов'язані із розповсюдженням та вживанням наркотиків можуть стати кроком по ту сторону Закону.
Ковельський відділ поліції ГУ НП у Волинській області.
Залишити коментар