11 липня 2016 року на відкритій території Мощенської сільської ради виникла пожежа, внаслідок якої вогнем було знищено сухий трав'яний настил на площі 2 гектари. Ймовірною причиною виникнення пожежі є необережне поводження з вогнем осіб, які на даний час встановлюються.
Завдяки вчасному повідомленню службі 101 про дану подію пожежно-рятувальним підрозділам вдалося швидко погасити полум'я та не допустити поширення вогню на зернові культури. В зв'язку з цим Ковельським МРВ УДСНС України у Волинській області було проведено рейдове відпрацювання, під час якого громадянам додатково проведено роз'яснювальну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісах, полях та на сільгоспугіддях (на знімку).
З метою недопущення подібних випадків нагадуємо, що спалювання сухої рослинності та розведення багать на відкритих територіях в більшості випадків стає не контрольованим і зупинити такі пожежі вкрай важко.
Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою адміністративну відповідальність, яка передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В разі виявлення фактів спалювання трави та різного роду сухих залишків негайно повідомляйте службу 101.
Ковельський МРВ УДСНС України у Волинській області.
Фахівці територіальних органів ДФС у Волинській області здійснюють щоденний моніторинг стану отримання лімітів заготівлі ягід і грибів та контролюють сплату відповідних податків до бюджетів. Окрім того, в Головному управлінні відомства в області налагоджено щоденний обмін інформацією з митними органами щодо здійснення експорту лісопродукції, зокрема, отримання попередніх даних щодо митного оформлення.
"Ми заздалегідь зустрілися з представниками сумлінного заготівельного бізнесу та обговорили проблемні ситуації, що можуть виникати, враховуючи практику минулих років. Наші партнерські стосунки з тими, хто заготовляє дари лісу зі сплатою всіх визначених Законом платежів, дозволяють прогнозувати надходження більше 6 мільйонів гривень лише податку на доходи фізичних осіб за підсумками сезону заготівлі", – зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.
Разом з тим, щоб запобігти тіньовому вивезенню з Волині другорядних лісових матеріалів, фахівці ДФС на виконання розпорядження Волинської облдержадміністрації від 19 травня 2016 року, №220 провели інвентаризацію місць зберігання, зокрема, більше сорока холодильних та морозильних камер, які перебувають у власності 14 суб'єктів.
"Фахівці ДФС в області мають напрацьований протягом останніх років ефективний алгоритм дій в сезон заготівлі. Ми сподіваємося, що спільно з органами місцевої влади, які можуть отримати вагомі додаткові надходження в сезон заготівлі, забезпечимо сплату належних платежів до бюджетів", – підсумувала Світлана Савчук.
В ГУ ДФС у Волинській області особливо наголошують, що громадяни, які збирають дикоростучу продукцію для власних потреб, не сплачують жодних податкових платежів.
Однак, у випадку заготівлі дарів лісу з комерційною метою, тобто для подальшого збуту за кордон чи іншим підприємницьким структурам, заготівельник-бізнесмен зобов'язаний дотримуватися національного податкового та природоохоронного законодавства, тобто вести діяльність легально зі сплатою податків, дбаючи про збереження природних ресурсів.
Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.
Залишити коментар