кримінальна хроніка пригоди застереження
Начальник Ковельського відділу поліції Іван Тусь за особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, активну життєву та громадянську позицію вручив подяку жителю Турійського району Роману Шисталюку (на знімках).
28 грудня минулого року о 10-й годині біля хлібного кіоску по вулиці Театральній, що у Ковелі, 60-річна жінка залишила на вулиці велосипед "UDERCIT", а сама зайшла у торговий заклад. В цей час спритник вхопив її велосипед та почав на ньому втікати.
Завдяки 31-річному чоловіку, який проходив неподалік, грабіжника було затримано недалеко від місця скоєння злочину. Ним виявився 18- річний ковельчанин. Велосипед повернуто власниці.
Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст.186 (Грабіж) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк чотирьох років. Триває слідство.
Наприкінці 2016 року до Ковельського відділу поліції звернувся 29-річний ковельчанин із заявою про грабіж.
Як повідомив потерпілий, близько 6-ої години на ранку на одній із вулиць міста невідомий чоловік завдав йому декілька ударів цеглиною та відібрав мобільний телефон, 50 гривень і золотий ланцюжок. Чоловіка госпіталізували.
Провівши ряд оперативних заходів, працівники поліції встановили особу зловмисника. Ним виявився 32-літній житель Любомля. Чоловік уже притягався до відповідальності за скоєння аналогічного злочину. “Наразі спритника затримано в порядку статті 208 КПК України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання”, – повідомив начальник Ковельського відділу поліції Іван Тусь.
До слова, молодик в кінці вересня 2016 року з підсобного приміщення 41-річного жителя Ковельського району викрав електропилу, електрогенератор, 4 автомагнітоли та телевізійну приставку "Т-2". Викрадені речі поліцейські частково вилучили під час санкціонованого обшуку.
Слідчими відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 186 (Грабіж) та ч. 3 ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу. Триває слідство. Правоохоронці перевіряють дану особу на причетність до скоєння інших злочинів на території району.
Науковий прогрес не лише полегшив життя людини, але й створив нові види такого злочину, як шахрайство. Винахідники "розводять" людей не лише при спілкуванні віч-на-віч, а й за допомогою мобільного зв'язку та Інтернету.
Нещодавно на "гачок" до псевдобанківських працівників потрапив місцевий житель. У телефонному режимі спритник представився чоловіку працівником одного з відділів банку та повідомив, що картка потерпілого заблокована. Для її розблокування потрібно зробити декілька операцій. Не розібравшись, чоловік у телефонному режимі назвав коди входу в систему онлайн-банкінгу, тим часом зловмисник перевів на незнайомий рахунок майже 12 тисяч гривень.
Ще раз нагадуємо усім громадянам:
– ніколи не називайте незнайомцям свої особисті дані, номери карткових рахунків та пін-код;
не здійснюйте платіжні операції, які Вам не зрозумілі, не дійте за інструкціями незнайомих осіб, які намагаються в цьому допомогти.
Будьте пильними та не дайте себе обдурити!
26 січня до Ковельського відділу поліції надійшла заява директора одного з магазинів про крадіжку.
Як з'ясувалось, в обідню пору спритник викрав з прилавка магазину мобільний телефон "Nomi". Однак чоловіка затримали на місці злочину.
Під час особистого огляду у спритника було виявлено 21 патрон калібру 5,6 мм.
Викрадений телефон вилучено. Патрони вилучено та направлено в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр для проведення експертизи.
32-річного жителя Луцького району затримано в порядку статті 208 КПК України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст.185 (Крадіжка) та ч.1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Триває слідство.
Зброю треба перереєструвати
На сьогоднішній день поліцію турбує той факт, що деякі власники до теперішнього часу ще не перереєстрували свою зброю.
Більшість з них просто забувають про необхідність продовження строку дозволу на зберігання зброї, але є й такі, котрі свідомо ігнорують вимоги законодавства, через що автоматично переходять у розряд правопорушників. То ж хотілося б попередити, що за дане правопорушення законодавством передбачене адміністративне покарання.
Стаття 192 Кодексу України про адміністративні порушення передбачає, що за порушення громадянами встановлених строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду або правил взяття їх на облік в органах внутрішніх справ у разі зміни місця проживання – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадуємо власникам вогнепальної зброї, щоб вони заздалегідь приходили до працівників дозвільної системи (адреса: м. Ковель, вул. Незалежності,119а) для ознайомлення з вимогами перереєстрації.
Не варто забувати, що володіння зброєю – це відповідальність не лише за себе, а й за оточуючих.
Ковельський відділ поліції Волинської області.
Залишити коментар