“Операція” не вдалась
Дванадцятьох чоловіків з гумовим човном виявили прикордонники на напрямку Вільшанка (Україна) – Собібур (Республіка Польща).
Троє з них – уродженці Ковельського району, решта – зі східних областей України. Встановлено, що волиняни за грошову винагороду в 500 доларів обіцяли переправити інших чоловіків через кордон, в яких рідні вже перебували в Польщі.
Однак цьому наміру завадили прикордонники.
За цим фактом поліцейські внесли відомості в ЄРДР за ч. 3 ст. 332 КК України.
Троє причетних до незаконного переправлення через кордон громадян затримані в порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання про оголошення їм підозри і обрання запобіжних заходів.
За скоєне їм загрожує позбавлення волі від 7 до 9 років.
Щодо молодиків, які намагались перетнути кордон, складено адміністративно-процесуальні документи за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП співробітниками Шацького військкомату.
Поліція на варті
За минулий тиждень співробітники поліції Волинської області розкрили понад 20 різноманітних злочинів.
Переважна більшість з них – крадіжки, нанесення тілесних ушкоджень, злочини, пов'язані із незаконним обігом наркотиків.
Так, у Володимир-Волинському районі поліцейські викрили 36-річного волинянина, який намагався викрасти продукти харчування, призначені для бійців ЗСУ. Консервацію для бійців зібрала місцева громада.
У Луцьку оперативники розкрили крадіжку з будинку на понад 20 тис. грн. Зловмисником виявився 40-річний лучанин. Під час проведення санкціонованого обшуку у нього вилучили викрадені автомобільні колеса та автомобіль Volkswagen, на якому правопорушник перевозив крадене майно.
Також напередодні луцькі поліцейські оперативно розкрили крадіжку з приміщення гаража 44-річного жителя обласного центру. Частину викрадених речей правоохоронці вилучили та повернуть власнику.
Нагадаємо, що у березні внесено зміни до Кримінального Кодексу щодо посилення відповідальності за злочини за ст. 185, 186, 187, 189, 191 КК, вчинені в умовах воєнного стану. Це основні майнові злочини, які завжди становили значну частину всієї кримінальної статистики в Україні – крадіжки, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.
Нині ж крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану, є кваліфікованим складом злочину. Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану – одразу кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК, за що передбачено покарання – позбавлення волі від 5 до 8 років.
Співробітники Ковельського районного управління поліції задокументували злочинну діяльність двох волинян, які збували психотропні речовини шляхом закладок.
За цим фактом триває досудове розслідування, розпочате за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України. Їм загрожує від шести до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Загалом в умовах військового стану поліція Волині несе службу у форматі 24/7.
На дорогах області патрулюють наряди груп реагування патрульної поліції, які забезпечують безпеку дорожнього руху, реагують на порушення ПДР учасниками дорожнього руху, стежать за громадською безпекою.
Від початку війни кількість і складність поставлених завдань зросла для всіх співробітників поліції.
Також поліцейські несуть службу на блок-постах, патрулюють вулиці міст та реагують на правопорушення і оперативно їх припиняють.
Нині всі поліцейські Волині в строю і виконують поставлені завдання, відповідно до вимог воєнного стану.
Сектор комунікації поліції Волинської області.
Не посоромилась обікрасти потерпілу
До співробітників Кременецького районного відділу поліції (Тернопільська область) звернулася жителька Київської області, котра тимчасово проживає у селі Іква.
Жінка пояснила, що з помешкання, у яке вона вимушено переїхала разом з хворою матір'ю та її доглядальницею, викрадено два мільйони гривень. У скоєному потерпіла запідозрила найману працівницю, адже та зникла.
У ході оперативно-розшукових заходів співробітники карного розшуку Головного управління Нацполіції та Кременецького районного відділу спільно з працівниками Ковельського районного управління поліції з використанням оперативних можливостей встановили місце перебування зловмисниці та затримали її. Крадійка – жителька одного з сіл Кременеччини, 1965 року народження. Щодо неї розпочато кримінальне провадження за частиною 5 статті 185 (крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу. За скоєне зловмисниці загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Зловмисницю затримали працівники кримінальної поліції Ковельського районного управління поліції у готелі поблизу Ковеля.
Ковельське районне управління поліції.
Залишити коментар