Сьогодні – День святого Валентина, трохи пізніше – Міжнародний день жінок. Жінки люблять подарунки, зокрема, квіти. Пропоную читачам "Вістей Ковельщини" розповідь про символічне значення квітів та особливості їх дарування.
Слово "букет" увійшло в побут у ХVІІ ст. Спочатку букети складали з прянощів: кропу, селери, петрушки, кмину. Гості дарували їх господині, а вона прикрашала ними страви. Згодом букети почали робити з квітів. Зародилася і мова квітів (щоправда, спершу на Сході). З'явився і словник, що містив необхідні відомості для з'ясування стосунків мовою квітів. Так, азалія означала сум, викликаний самотністю; кількість бутонів гіацинтів вказувала день зустрічі; а число дзвіночків – час побачення.
Волошки символізують довіру, ніжність, простоту, конвалія – таємну любов, конвалії і бузок – оновлення, лілея – чистоту, лілія – сміливість, гвоздика – пристрасть, тюльпан – освідчення в коханні, фіалка – сором'язливість, таємничу любов. Хризантеми символізують гідність, грацію, мудрість, жіночність, левкої – співчуття, айстра – смуток, мак – незгасаючу юність, лавр – успіх і славу, мальва – холодність і красу, польові дзвіночки – вдячність, троянда – любов, нарцис – горду необачність, натяк на ваш егоїзм, півонія – довге життя.
В Україні незабудка означає пам'ять, а от в англійців – любов.
Крім символіки квітів, кольорова гама також, на думку наших предків, при складанні букета має підкорятися певним правилам. От, наприклад, упереджене ставлення до букета жовтого кольору, мовляв, це символ розлуки, невірності, а у поєднанні з червоним – недовір'я. Нічого подібного! Жовта троянда вважається якраз ознакою подружнього кохання, вона запитує, чи щире кохання? А поєднання сіро-жовтих та яскраво-червоних квітів є ознакою повного щастя. Біла гвоздика благає про довіру, поєднання білої та червоної гвоздик означає визнання достоїнств, білої і червоної – зачарування. Білими квітами підкреслюється вірність, чистота, цнотливість, а у поєднанні з червоним – нагороду і повагу; насичені пурпурові і зелені кольори означають мудрість, обережність і пересторогу.
Фіолетовий колір символізує дружбу, велич, розкіш, а зелений – надію, спокій. Це в Європі, а в Японії – сум, біль.
Дарувати квіти – це своєрідна наука. Дівчатам дарують квіти з напіврозкритими бутонами, що підкреслюють цнотливість, чистоту і щирість.
Якщо збираєтесь освідчитись в коханні, квіти мають бути рожеві або червоні. А стороннім людям дарувати червоні квіти заміжній жінці нетактовно, бо вони означають готовність віддати їй серце.
Жінкам підбирають елегантні, не дуже яскраві квіти. Це, насамперед, троянди, невеликі гладіолуси, тюльпани, гвоздики ніжних відтінків. Чоловікам вибирають квіти більші – гвоздики насичених кольорів, гладіолуси і хризантеми чи інші. Літнім краще дарувати квіти у вазоні, вони довго цвістимуть і нагадуватимуть про приємну зустріч.
Для заручин вибирають вишукані й елегантні блідо-жовті троянди, білі й рожеві гвоздики, гербери різних відтінків. Під час візиту нареченого у дім нареченої слід мати два букети, причому з різних квітів. Для матері – з квітів, що розкрилися, для нареченої – з напіврозкритих бутонів.
Букет нареченої складають з різних квітів, прагнучи, аби вони відповідали зросту дівчини, її характеру, гармоніювали з кольором сукні. У букеті повинна бути непарна кількість рослин.
Багато скаже знаючій і люблячій жінці й звичайна городня зелень. Кріп, наприклад, просить взаємності, петрушка запевняє у своїй скромності, а букетик селери символізує віру.
Хай щастить вам!
Ігор ВИЖОВЕЦЬ.
Залишити коментар