Проблема утилізації сміття уже не перший рік є актуальною для Ковеля. Міська влада шукає інвесторів для будівництва у Ковелі сміттєпереробного заводу.
Сміттєзвалище на території Зеленської сільської ради екологи неодноразово називали джерелом екологічної загрози для навколишнього середовища. Будівництво нових черг полігону вирішує проблему лише тимчасово. Сміття накопичується надто швидко, і знову постає питання: куди дівати відходи? Тим більше, що місто не має вільних земельних ділянок, які згідно з нормами законодавства можна використовувати під сміттєзвалище. Тому для розширення існуючого полігону постійно доводиться домовлятися з районною владою.
У багатьох країнах цю проблему давно вирішено: переробка сміття приносить не лише прибуток, а й сприяє поліпшенню екологічної ситуації.
Ковель отримав пропозицію від інвестиційної компанії "Марконі" побудувати у Ковелі сміттєпереробний завод. Представник ізраїльської компанії "Arrow Ecology" в Україні та країнах СНД Юрій Михальчук і київського ТОВ "Інвестиційна компанія "Марконі" Сергій Лямін на 36-й сесії міської ради представили депутатам відеопрезентацію компанії та уже діючих подібних заводів на території інших держав (Ізраїль, Австралія), а також проектів, реалізація яких ще триває (Італія, США). На Україні таких заводів поки немає.
Тож компанія шукає місто, яке прийме пропозицію інвесторів. Як запевняють представники компанії, з моменту початку проектних та будівельних робіт до їх завершення має пройти 18 місяців. За їх словами, сміттєпереробний завод є модульним і займає територію близько трьох гектарів. За санітарними нормами України, площа від заводу до житлового помешкання повинна бути не менше 500 метрів.
На заводі відбуватимуться сортування (за допомогою води та повітря), переробка органічних відходів, сортування неорганічних відходів та спалювання газу, який виділятиметься під час процесу переробки відходів. Цей газ може бути використаний ПТМ "Ковельтепло" для опалення помешкань ковельчан.
Представники інвесторів переконують, що діяльність заводу не завдасть екологічної шкоди довкіллю. Навпаки, пропонують використовувати тепло, яке виділятиметься, для вирощування троянд у теплицях. Одним із наступних етапів (якщо завод все ж побудують) має бути рекультивація існуючого полігону. Завод розрахований на 40 робочих місць. Загальна вартість проекту становить 15-20 мільйонів євро. Плата за вивезення сміття для населення не зросте (так запевняють представники інвестиційної компанії).
Щомісяця майже 100 тисяч кубічних метрів побутового сміття вивозять з міста на полігон твердих побутових відходів. Цього замало, аби завод працював рентабельно, адже потужність даного підприємства становить 150 тонн на добу. Тому послугами заводу зможуть користуватися не лише мешканці Ковеля, а й усієї області. На Волині зараз існує 25 полігонів ТПВ, площа яких перевищує 82 гектари і які перевантажені. А ще на Волині є близько тисячі стихійних сміттєзвалищ, які створюють досить значну загрозу довкіллю.
Враховуючи актуальність питання як для Ковеля, так і для усієї Волині, депутати погодились розглянути пропозицію, створивши відповідну робочу групу. Питання щодо будівництва сміттєпереробного заводу в обов'язковому порядку буде винесене на громадське обговорення, як цього вимагає чинне законодавство.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар