Цієї пори на городі починають висаджувати часник.
Лущений часник швидше вкорінюється, а вимочений у слабкому розчині марганцівки або мідному купоросі, — стійкий до хвороб.
Щоб часник вродив, дуже важливо вчасно висадити якісне насіння. Завчасу в грядку вносять перегній, а перед садінням посипають ще й попелом.
Посадковий часник має бути добре просушений, сирий для озимини непридатний – вологе коріння швидко проросте. Перед садінням головки часнику розбирають на зубчики, з пліснявою або жовтими плямами — це бактеріальна плямистість — для садіння непридатні.
Обережно видаляють старі материнські денця, вони гальмують проростання. Перед висаджуванням часник замочують на 2-3 години у слабкому теплому розчині марганцевого калію. Для ефективного знезараження підійде подвійний мікс солі та купоросу: на 3 хвилини занурюють зубчики в розчин кухонної солі — 1 ст. л. на 2 л води, ще 3 хвилини вимочують в розчині мідного купоросу такої ж концентрації.
Висаджую часник в ямки завглибшки 5-7 сантиметрів. Глибина садіння залежить від типу грунту та розмірів зубців. Від верхівки до поверхні грунту має бути 3-4 см. Неглибоко посаджені часничини взимку вимерзнуть, а якщо запхати їх глибоко у грунт — насінню буде важко прорости. Між ямками відстань — 15 сантиметрів, між рядками — 30.
На зиму часникові грядки зверху присипають прілим листям, бадиллям картоплі або соломою. Культура стійка до холоду, та у безсніжні зими, коли температура опускається нижче мінус 25 градусів, часник може померзнути. Накриття знімають ранньої весни, щойно розмерзнеться грунт.
Навесні овоч потребує особливого догляду. Як тільки проросте, після кожного дощу треба розпушувати грунт та виполювати бур'ян. Якщо навесні замало дощів, часник поливають раз на два-три тижні. Коли паростки сягають 10-15 сантиметрів, часник можна вживати. Навесні на грядки вносять органічні добрива, з мінеральних — калійну сіль та суперфосфат.
Еліна САВИЦЬКА.
Залишити коментар