Кому з нас невідомі слова поета про те, що вино на радість нам дано? Звичайно, якщо вживати його в помірних дозах і не надто часто.
Цьогоріч в багатьох наших земляків непогано вродив виноград. Видно, саме тому днями до редакції зателефонував читач газети Петро Турик із Козлинич і поцікавився, чи не може редактор Микола Вельма подати свій рецепт виготовлення вина в домашніх умовах, яким він колись ділився із земляками на шпальтах обласних видань?
Ми звернулися із цим запитанням до Миколи Григоровича. Той погодився нагадати цей рецепт, який, до речі, наведений у його книзі "Миті життя". Ось він:
«Найкраще вино робити з винограду — можна з порічок, ожини (останнє лікарі рекомендують вживати чоловікам). Для початку слід ягоди помити, перебрати, а тоді потовкти їх у якійсь посудині (можна в емальованій виварці). Після того додати приблизно однакову за обсягом кількість води і цукор за смаком (якщо ви хочете робити кріплене вино, цукру давайте стільки, щоб розчин був добре солодким — пізніше він втратить частину солодкості).
Посуд із розчином поставте у тепле місце – нехай він "побродить" 4-5 днів. Затим процідіть його, лушпиння і кісточки (якщо це виноград чи ожина) викиньте геть, а рідину розлийте у бутлі, закупоріть і виведіть через корки гумові трубочки, вставивши їх у банки з водою (тепер, до речі, можна використовувати спеціальні капронові кришки). Вино має "грати" кілька місяців (не менше двох-трьох), доки осад не опуститься на дно і напій не стане прозорим.
Заключний етап: вино акуратно видобути з бутля (можна за допомогою тих же гумових трубок), а осад вилити. Тепер розлийте напій у пляшки, закоркуйте і споживайте в міру потреби. Смачного!
Дехто додає до вина горілку чи спирт. Я цього ніколи не роблю, бо інакше вино втратить свій природний смак. Алкоголь має утворитися сам безпосередньо під час бродіння і відстоювання».
Підготував Володимир ПЕТРУК.
Залишити коментар