Саме такий слоган нового сімейного фільму "Іван Сила", прем'єра якого у Ковелі відбулася 30 жовтня. Презентувати фільм у кінозалі "Прем'єра" завітали режисер кінокартини Віктор Андрієнко та наймолодший актор стрічки – чотирнадцятилітній Леонід Шевченко. Варто зауважити, що це — перший дитячий фільм, знятий за роки Незалежності в Україні, фінансування якого відбувалося повністю за державні кошти.
Вихід у світ повнометражного пригодницького фільму вже назвали кіноподією року, адже режисерам вдалось створити стрічку про силу і міць українського народу. Незважаючи на те, що PR-кампанії не було, фільм входить у десятку лідерів кінопрокату.
На думку автора сценарію, кінокартина зацікавила українських глядачів своїм патріотизмом, адже стрічку присвячено справжньому українському герою, цирковому силачеві із Закарпаття Івану Фірцаку, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. Життя Кротон-Фірцака (а саме так його називали у народі) є яскравим прикладом того, як можна чесно прожити своє життя, як творити себе і свою біографію.
Що ж до самої зустрічі, то приємно, що саме нашому місту випала честь приймати таких відомих гостей, які приїхали на запрошення адміністрації кінозалу "Прем'єра". Кожен з присутніх мав змогу вільно поспілкуватись із режисером В. Андрієнком, адже після прем'єри фільму він зі своїм юним колегою Л. Шевченком радо відповідали на усі поставлені питання, роздавали автографи та охоче фотографувались зі своїми прихильниками.
Проте, перш за все, режисер поцікавився, які ж враження отримали від перегляду кінокартини діти? Вони ж, звичайно, були вражені силовою підготовкою головного актора, сучасного українського велетня Дмитра Халаджі, який зіграв роль Івана Сили. Дмитро — інвалід з дитинства, проте сьогодні занесений до Книг рекордів Гіннеса України, Росії та Всесвітньої Книги рекордів Гіннеса.
На його грудях кувалдами розбили три бетонні блоки вагою 700 кг, і при цьому Дмитро лежав на вістрях цвяхів! Його 15 разів (!!!) переїжджала машина, щоб зняти потрібний кадр. Він гне підкови і згортає у вузли залізні ломи, розриває сталеві ланцюги, а під час зйомок б'є світові силові рекорди. І робить все це з усмішкою на обличчі.
У фільмі також знімались відомі усім Василь Вірастюк, Богдан Бенюк, Василь Бендас, Ігор Письменний, Ольга Сумська та інші. Незважаючи на те, що акторський склад був майже «зірковий», за словами режисера-постановника, працювати на знімальному майданчику було легко, адже кожен пройнявся ідеєю кінокартини і своєю роллю намагався донести до глядача суть сюжету про те, що "правда завжди переможе".
Пізніше відбулася прес-конференція для місцевих ЗМІ, де актори більш детально розповіли про зйомки, цікаві та маловідомі факти з життя героїв і наголошували на тому, що головна ідея кінокартини — духовне та патріотичне виховання молоді на гідних прикладах, яких в нашій країні безліч, просто ми про них нічого не знаємо, тому наше завдання – відкривати своїх національних героїв.
Варто також зазначити, що "Іван Сила" — вдалий режисерський дебют В. Андрієнка, відомого раніше лише як актора комедійно-драматичного жанру, адже цей фільм – данина пам'яті легендарному українцю, який своїми надздібностями підкорив усю Європу, а в Україні був забутий. Також автор сценарію та режисер-постановник фільму зазначив: "Творцям фільму вдалося художньо поєднати час і простір. Саме у цих вимірах існують наші герої – щонайменш їх поєднує ціле століття… І Фірцак, і Халаджі, і Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати прикладом, як ставити мету і як досягати її, розраховуючи тільки на власні сили".
Аліна БОНДАР.
НА ЗНІМКУ: Віктор Андрієнко та Леонід Шевченко з юними ковельськими шанувальниками кіно.
Фото з архіву автора.
Після перегляду хочу відзначити, що фільм надзвичайно захоплюючий, інтригуючий, вражає своєю ідеєю і мимоволі заглиблює нас в атмосферу того часу. Цим фільмом Віктор Андрієнко хоче вшанувати та відродити пам'ять про героїв України.
Це – один із тих фільмів, які потрібно дивитися і розповідати про них іншим.
Дмитро БАРАНОВСЬКИЙ.
Залишити коментар