Оскільки корова холодної пори року більшість часу перебуває у стійлі, вона може втратити здатність самостійно вставати і триматися на ногах. Причини — незадовільні умови утримання та відсутність прогулянок.
Найчастіше страждають від цієї хвороби тільні корови. Неабияке значення для тварин має повноцінна годівля: корми мають бути збалансовані за вітамінами та мінералами.
Залежуваність у корів може проявитись раптово, а також розвиватися поступово. Частіше вона виникає за кілька днів до отелення, рідше — задовго до нього. Якщо тварина здебільшого лежить, а коли примусово встає, то не тримається на ногах, — це перші симптоми хвороби.
Згодом здатність підводитися втрачається зовсім. З’являються пролежні, тварина виснажується, сильно худне. Непоодинокі випадки при довготривалому залежуванні загального зараження крові внаслідок атонії передшлуночків.
Трапляється, що й при нормальному загальному стані тварина не здатна встати на ноги, хоча охоче поїдає корм, п’є воду, температура тіла в неї — у межах норми. Якщо таке спіткає корову за менш ніж 12 днів до отелення, то після нього вона самостійно видужує і підводиться.
Для запобігання залежування корові необхідно організувати щоденні прогулянки і не допускати вітамінного та мінерального голодування.
Якщо ж тварина «впала на ноги» — так цю недугу називають у на-роді, — насамперед, їй треба настелити товстим шаром свіжу підстилку. Щонайменше двічі на добу корову змушують перевертатися з боку на бік, допомагаючи їй та розтираючи кінцівки, крижі і круп.
Раціон поповнюють повноцінними та поживними вітамінізованими кормами. Дають риб’ячий жир. Не зайвим буде огляд ветлікаря, який призначить відповідні препарати.
Залишити коментар