Щороку 21 вересня православними християнами святкується одне з дванадцяти найбільших церковних свят – Різдво Пресвятої Богородиці (Друга Пречиста).
Коли наближався час народитися Спасителю світу, в галілейському місті Назареті жив нащадок царя Давида Іоаким з жінкою своєю Анною, яка походила з високого священицького роду. Вони були люди благочестиві, дожили до глибокої старості, але в них не було дітей. Вони дуже сумували через це, часто молилися Богові і просили його, щоб подарував їм дитину. І при цьому дали обітницю – коли в них народиться дитя, то вони його віддадуть до храму на служіння Богу.
За переказами, коли священик у Єрусалимському храмі відмовився взяти жертву від Іоакима через те, що той не мав потомства, чоловік у глибокій скорботі подався у пустелю і там молився. Коли про цей випадок з Іоакимом дізналась Анна, вона гірко плакала, але не нарікала на свою долю. Віддавши своє життя в руки Господні, ця родина з надією дивилась на Небеса, чекаючи звідтіля втіхи.
І Бог почув молитву праведних: народилася в них дочка, яку щасливі батьки назвали Марією. Народження Марії принесло радість не лише її батькам, а й усім людям, бо Вона призначена була Богом стати Матір'ю Спасителя світу.
19 вересня 1982 р. професор американського університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман запропонував використовувати смайлик (на основі двокрапки, дефісу й дужки) як вияв емоції у спілкуванні в мережі :-).
21 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день миру, який був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 1981 році. В цей день ООН закликає повністю припинити військові дії на всій Землі.
22 вересня у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день без автомобілів. Цього дня в ім'я здоров'я та довкілля люди пересідають на громадський транспорт, велосипед чи стають пішоходами.
18-21 вересня 2014 року Львів запрошує на VIII міське свято кави "На каву до Львова". До речі, День кави у деяких країнах є національним святом. В Коста-Ріці, наприклад, День кави відзначається 12 вересня, в Ірландії – 19 вересня, а в Японії – 1 жовтня.
Мати Тереза,
католицька черниця, лауреат Нобелівської премії миру за 1979 рік.
У біблійній розповіді про Всесвітній потоп згадується голубка, яку випускає Ной, щоб довідатись, чи втихла стихія. Птах повернувся на Ноїв ковчег з оливковою гілкою у дзьобі. Це означало, що вода уже спадає і з'явились верхівки дерев. Отже, Божий гнів стих. Так голуб став асоціюватись у світовій культурі з миром, умиротворенням.
Саме зображення білого голуба, що несе в дзьобі оливкову гілку, обрав відомий французький художник Пабло Пікасcо як емблему Першого Всесвітнього конгресу прихильників миру, який проходив у квітні 1949 року в Парижі та Празі. Білий птах символізує прагнення всіх народів планети жити без воєн, у дружбі та злагоді.
Сучасники повідомляють, що художник дуже любив голубів, тримав їх удома. І навіть свою доньку, яка народилася напередодні відкриття Всесвітнього конгресу прихильників миру 1949 року, Пабло назвав Палома (іспанською "палома" – голубка).
Пабло Пікассо.
З давніх-давен в українських оселях часто зображували голубів серед квітів на печі, рушниках. Вони були оберегами від пожежі. Люди вірили: у кого в оселі є голуб, того супроводжуватимуть у житті успіх, щастя. Ці птахи досі є символом любові й ніжності.
ххх
У Стародавньому Римі символом миру вважались голубки Венери – богині любові, що звили собі гніздо у шоломі бога війни Марса.
ххх
Ще у Стародавньому Єгипті голубів використовували як поштових птахів.
Рубрику веде Зоряна ВОЛИНЕЦЬ.
Залишити коментар