Звичайно, простежити за дитиною щосекунди – неможливо, та, певно, й не потрібно. Але розповісти про елементарні правила безпечної поведінки просто необхідно. Адже той, хто попереджений, є захищеним.
Перш за все, слід навчити дітей розпізнавати ризики і небезпеки, приділивши увагу таким основним моментам:
Час від часу ставте дитині запитання: "Що ти робитимеш, якщо…?". Моделюйте різні можливі небезпечні ситуації.
Напишіть номери телефонів свої, знайомих, родичів, перевірених сусідів на аркуші паперу і покладіть їх на видному місці (наприклад, біля стаціонарного телефонного апарату).
Поясніть дитині, що номери міліції і швидкої допомоги набираються безкоштовно з будь-якого телефону – як з мобільного, так і стаціонарного.
Залишаючи дитину одну, перевірте, чи не може вона чимось поранитися, залиште ввімкнутим світло, закрийте вікна.
Коли ви йдете з дому, нехай дитина сама закриє за вами двері. Це організовує і підвищує безпеку у декілька разів.
Напишіть для дитини перелік тих людей, яких вона може впустити у дім. Ці люди потрапляють в категорію "знайомі". Незнайомцям двері не відчиняються у будь-якому випадку.
Постійно нагадуйте дитині, що перш, ніж відчиняти двері, слід поглянути в дверне вічко.
Дитина в жодному разі не повинна говорити, що вона вдома одна.
Наголосіть: якщо несподівано прийшли в гості знайомі хлопчики або дівчатка, дитині не варто їх впускати. Такі зустрічі мають бути обговорені заздалегідь, при цьому вдома мають бути дорослі.
Розкажіть дитині, що не можна залишати ключі від квартири, гроші чи мобільний телефон в кишенях верхнього одягу в роздягальні. Це – небезпечно!
Забороніть дитині розповідати будь-кому про цінні речі, які є у вас вдома.
Станьте прикладом для дитини і самі дотримуйтеся правил безпеки.
Шановні батьки! Життя та здоров'я дитини – у ваших руках. Щодня нагадуючи про елементарні правила безпеки, ви застерігаєте її від можливих небезпечних ситуацій.
Світлана УСИК.
Залишити коментар