Відтепер в усіх центральних районних бібліотеках Волині, а також у міських бібліотеках області відвідувачам доступне друге, доповнене видання книги "Небесна сотня". Поява цих книг у фондах стала можлива завдяки благодійній діяльності волинського підприємця Олега Дмитрука.
У рамках фестивалю буктрейлерів "Книга в кадрі. Новий формат" у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулося офіційне вручення бібліотекам Волині 70 примірників другого видання книги-реквієму "Небесна сотня" авторів Ірини Соломко та Олени Трибушної. Книги бібліотекам області подарував волинський бізнесмен, директор підприємства з виготовлення м'ясоковбасних виробів Олег Дмитрук.
"Наша країна переживає дуже важкі часи. Але якщо зараз ми не приділимо належної уваги вихованню та освіті дітей і молоді, через десятиліття ми знов матимемо розбрат і руїни, — говорить Олег Дмитрук. — Молодь повинна знати своє минуле і чітко розуміти сьогодення. Одним з джерел, яке дає повне розуміння трагічних подій січня цього року, є книга "Небесна сотня".
Інша причина, з якої, на мою думку, ця книга має обов'язково бути доступною для будь-якого волинянина, є той факт, що, на жаль, серед Героїв Небесної Сотні було багато наших земляків. Ми не маємо права їх забути. Вони не можуть бути просто переліком імен. Ми повинні запам'ятати їхні обличчя, посмішки, життєписи… Це той мінімум, яким ми можемо віддячити їм та їхнім сім'ям за жертву в ім'я кращого життя нас усіх".
Окрім передачі книг "Небесна сотня" бібліотекам, Олег Дмитрук спільно з директором Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Марією Мах запропонував усім волинянам долучитися до збагачення бібліотечних фондів. Так, 20 примірників книги "Небесна сотня" будуть задіяні в акції, умови якої наступні: будь-хто може принести в бібліотеку для юнацтва п'ять цікавих книг з власної бібліотеки та отримати книгу "Небесна сотня".
На форзацах власних книг, що передаватимуться до бібліотеки, волинянам пропонується написати побажання майбутнім читачам чи розповісти про історію цієї книги. Таким чином будь-хто зможе лишити по собі добру пам'ять. А бібліотека отримає додаткові 100 цікавих книг для своїх юних читачів.
"Сьогоднішня молодь щороку отримує з Інтернету стільки інформації, скільки наші предки не отримували за все життя. Та величезною проблемою є неперевіреність, часто недостовірність інформації в Інтернеті, що дає викривлене бачення реальності, — впевнена Марія Михайлівна. — І лише бібліотеки та архіви є тими центрами, які дають повну картину минулого і з'єднують його з сьогоденням. Але такий зв'язок є можливим тільки за умови постійного поповнення бібліотечних фондів".
Сьогодні розширення фондів бібліотеки є досить болючим питанням. Бібліотеки намагаються отримати гранти, залучають до наповнення фондів всіх небайдужих.
"На щастя, такі благодійники знаходяться і навіть самі пропонують допомогу. Ми впевнені, що найближчим часом волинська молодь прийде до нас почитати новинки, принесе власні прочитані книги і приділить особливу увагу книзі-реквієму про Героїв Небесної Сотні", — підсумувала Марія Мах.
Ольга СУХИНА.
Майдан. Це слово стало синонімом свободи і незалежності, гідності та волі. Воно не перекладається на жодну іншу мову. Та сьогодні хочу привернути увагу читачів до однойменної книги "Майдан", яка побачила світ у 2014 році. Автор книги Олександр Середюк подарував видання вчительці Голобської школи Ользі Корольчук, з племінником якої Андрієм (фото його, до речі, розміщене на першій сторінці книги) пройшов Євромайдан.
Олександр Середюк — відомий на Волині історик і краєзнавець, письменник і публіцист. Він — засновник та директор Музею історії сільського господарства Волині та молодіжної громадської організації "Школа козацького гарту". Автор понад 50 наукових праць, сотень статей, десятка книг.
"Майдан" є продовженням циклу публіцистичних статей автора щодо останніх подій в Україні. Назва книги говорить сама за себе. Автор — безпосередній учасник цих подій, а тому наводить разючі переконливі факти, що до них призвели.
Перш за все, говорить автор, це глибока економічна і фінансова криза. За 20 років Україна скотилася із сьомого на 137 місце за рівнем життя та ВВП. "Помаранчевий Майдан" не виправдав сподівань українського народу, тому він і повстав знову.
У книзі Олександр Середюк крок за кроком описує хід Революції Гідності 2014 року. Порушує й проблемні питання. Зокрема, звертає увагу на міліцію, яка служила не власному народу, а владі, чого, на його думку, бути не може.
Також автор вважає за потрібне змінити слова Державного гімну, адже вони дещо песимістичного характеру. Чому б, каже він, не закликати народ до перемоги іншими словами: "Станем, браття, всі до бою, від Сяну до Дону. В ріднім краю панувати не дамо нікому"? Ми зомбуємо себе на поразку, адже, як відомо, думки і слова матеріалізуються.
А ще автор пропонує забезпечити на державному, а не на аматорському рівні козацький спосіб самоорганізації оборони та захисту Вітчизни. Береженого ж бо Бог береже, а козака — шабля.
Боляче читати поезію, вміщену у книгу, переглядати документальні знімки, що засвідчують криваві події на Майдані. Використав автор і велику кількість додаткової літератури, з якої почерпнув правдиві факти, котрі просто вражають.
Закінчується книга на оптимістичній ноті. Олександр Середюк наводить приклади передбачень майбутнього України відомих і маловідомих астрологів — таких, як Нострадамус, Парацельс, Глоба, Казима та ін. За їхніми передбаченнями, добро переможе зло. Третьої світової війни на теренах нашої рідної країни, Слава Богу, не буде. Україну чекає духовне і економічне піднесення.
Валентина ОСТАПЧУК.
Залишити коментар