Як і де пролягає дорога до серця чоловіка, знають усі. Так от: стан його здоров’я залежить також від того, як він харчується. Колись чоловік, особливо на селі, неодмінно з’їдав зранку миску свіжого наваристого борщу, випивав кварту кваші і до обіду був ситим.
А що нині він їсть зранку? Похапцем – бутерброд, запиває кавою, «закушує» цигаркою. Отож, після сорока, а буває й раніше, багатьох уже обсідають болячки.
Тому якщо вже й бутерброд, то хоч із салом, адже наукою доведено, що це продукт жовчогінний і жовчоутворюючий. А відтак є гарантом здорової печінки, профілактичним засобом жовчокам’яної хвороби.
Але найперше правило: хоч раз на день їсти рідке. Готуйте частіше борщ з квасолею і щедро кладіть у тарілку зелень, особливо селеру. Вона робить чоловіка бадьорим, струнким, впевненим у собі і... не байдужим до жіночої краси.
Наші предки обов’язково додавали в усі супи, борщі, салати ще й пастернак. Він дає і фізичну, і саме чоловічу силу. Щоденно на столі має бути хрін – з’їдати його треба не більше столової ложки, щоб не подразнювати стінок шлунка. Їстимеш хрін, не матимеш остеохондрозу, вживатимеш селеру – не страждатимеш від подагри.
До речі, селера виводить з організму солі сечової кислоти, що осідають переважно в нижніх кінцівках, а хрін – солі кальцію, що відкладаються у верхній частині хребта.
Залишити коментар