Наше життя в сучасних помешканнях далеке від екологічно безпечного. Будівельні й опоряджувальні матеріали, комфортні, на перший погляд, речі побутового вжитку, побутова хімія, газова плита, лінолеум, синтетичний палас, клеєні меблі, бетонні стіни – все це може спричинити сухість шкіри, хронічний головний біль, неприємні відчуття в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів тощо.
Але поліпшити становище можна з допомогою кімнатних рослин.
Наприклад, за три тижні китайська роза (гібіск, гібіскус) чи кімнатний виноград повністю очистять повітря у квартирі від мікробів. Оздоровлять його також мирт звичайний, декоративний благородний лавр і папороть. Остання добре почувається в будь-якому будинку, тому що сама поглинає енергію з навколишнього середовища.
Чемпіоном серед бактерицидних кімнатних рослин є сансев’єра, яку за гострі листки з поперечними смугами ще називають "тещин язик".
А хлорофітум чубатий – багаторічна рослина з вузькими листочками і численними звисаючими ростками-"дітками" – є найкращим кондиціонером у світі. Він живиться шкідливими випаровуваннями й особливо полюбляє окис азоту та важкі метали. Чим гірше повітря для нас, тим краще воно для рослини. У дуже забрудненому середовищі, наприклад на кухні, хлорофітум просто життєво необхідний. Поставте там кілька горщиків з цією рослиною. Навіть дві такі рослини можуть не тільки очистити повітря від шкідливих домішок, а й виділяти фітонциди, корисні для нас і згубні для всіх видів мікробів. Сама рослина невибаглива – тільки вологи побільше.
Традесканції властива позитивна енергетика, яка підживлює людину. Крім того, з її допомогою можна визначити наявність у домі шкідливого для людини енергетичного простору. У такому місці листки рослини швидко жовтіють і дрібнішають.
Кактус також підживлює людину енергією. Він ще корисний і тим, що поглинає негативні енергетичні випромінювання та перетворює їх на корисну для людини енергію.
Герань має анестезуючі властивості – втамовує різні види болю. У приміщеннях, де росте герань, особливо під час її цвітіння, повітря завжди свіже і ароматне. Краще вирощувати герань червоного кольору (це благотворно впливає на кровоносну систему).
Фікус вважається помічником у зміцненні сім'ї, сприяє народженню дітей, підтримує у приміщенні стабільну атмосферу, стримує роздратування. Не залишайте фікус на сонці: він не любить яскравих сонячних променів, а віддає перевагу затемненим прохолодним і вологим куточкам приміщення.
НА ЗНІМКУ:вільний час залюбки присвячує своїм «зеленим друзям» – кімнатним квітам і рослинам жителька селища Люблинця Тетяна МАКАРУСЬ.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар