Народний завбачальник Валерій Некрасов оприлюднив свій прогноз найнебезпечніших днів, які чекають на нас 2013 року. Адже краще завчасу дізнатись про них і належним чином підготуватись, аніж потім потерпати. Береженого, як-то кажуть, і Бог береже. Некрасов прогнозує не лише погоду та кліматичні метаморфози, а й попереджає про можливі трагедії, стихійні лиха і т. д. Газета "Сільські вісті" друкувала його календар на 2012-й рік. Чи збувся він?
Однозначно – збувся. Не будемо пригнічувати читачів переліком стихійних явищ, які Валерій Некрасов передбачав. Бо вони сталися в ті дні, котрі він напередодні 2012 року визначив як критичні у планетарних масштабах. Валерій Іванович попереджував і застерігав: чекайте неприємностей, навіть трагедій і випробувань, оскільки вони ймовірні того чи іншого вказаного ним дня. Адже сумні наслідки можна звести до мінімуму, якщо заздалегідь приготуватись до найгіршого.
Зокрема, в небезпечний день календаря Некрасова – 4 червня – в Росії пожежі знищили ліс на восьми з гаком тисячах гектарів, а кілька областей України – Львівська, Луганська та Київська і частково Чернігівська – постраждали від ураганних вітрів, які руйнували цілі села та міські квартали, з корінням виривали дерева, рвали лінії електропередач.
Свої пророчі здібності Валерій Некрасов не вважає ні унікальними, ні надприродними. Він моделює перебіг кліматичних змін, у тому числі й катак- лізмів, на підставі календаря змін сонячної та місяцевої активності, відтак – і календаря залежних від космічних тіл збурень та коливань у земній корі, світовому океані й атмосфері.
І ось Валерій Іванович у Дніпропетровську оприлюднив свій календар критичних днів наступного року, який наводить газета «Сільські вісті».
Перш за все, він виокремив найстрашніші – дні особливої небезпеки, як він їх називає.
Радить "не випробовувати долі", а "залягати на дно". Оскільки у нас в ці дні спостерігатиметься глибокий занепад фізичних та моральних сил і буде надто високий ризик зазнати страждань, передусім від природних стихій. Їх наступного року прогнозує небагато – лише три. Ці дні: 23 червня, 21 липня, 4 грудня – варто запам'ятати, каже, як "Отче наш".
Ще одну критичну групу В. Некрасов трактує як дні підвищеного ризику. Оскільки саме тоді висока ймовірність через необережність травмуватись. Але ушкоджень можливо дістати і в аваріях, зокрема й техногенних. Як і постраждати від "збурень у суспільстві" чи терористичних актів.
У ці дні Валерій Іванович радить в жодному разі не перевантажувати себе емоціями, не гарячкувати. І називає ці дні: 25 лютого, 21 і 27 березня, 27 квітня, 26 травня, 23 червня, 21 серпня, 19 та 23 вересня, 19 жовтня, 7 листопада, 17 та 21 грудня.
А тепер запам'ятайте чи позначте у своїх календарях ще одну групу днів, котрі Валерій Некрасов трактує як дні спаду біологічної активності живих істот на Землі, в тому числі – й людей. Багато хто відчує слабкість, не найліпші настрій і самопочуття, коли "недовго і захворіти" чи «не уникнути нещасних випадків». У ці дні ліпше берегти сили, надмірно не напружуватись. Це – 10 лютого, 11 березня та 10 квітня, 10 травня, 8 червня, 8 липня, 7 серпня, 5 вересня, 5 жовтня і, насамкінець, 3 листопада.
Нарешті, несприятливими чи близькими до несприятливих, особливо для метеозалежних, видадуться і такі дні 2013 року: 17 лютого, 5 та 19 березня, 3 та 18 квітня, 2, 18 та 31 травня, 16 та 30 червня, 16 та 29 липня, 14 та 28 серпня, 12 та 27 вересня, 10 та 27 жовтня, 10 та 25 листопада і 9 та 25 грудня.
Щодо прогнозу погоди, то Валерій Некрасов поки що тільки підтвердив своє бачення того, якими загалом видадуться майбутні зима, літо та осінь. Тобто, що зима зі снігом та морозами найбільше лютуватиме таки в лютому.
Але при цьому Валерій Іванович докидає дві суттєві, як видається, думки. Весна, за прогнозом народного синоптика, настане доволі пізно і триватиме не більше місяця – "їй квітня з горою вистачить". А майже літня спека розпочнеться буквально з 10 травня і у липні-серпні сягне позначки плюс 40, поділившися потім щедрим теплом і з осінніми місяцями.
Тож аграрникам, ученим і практикам варто, каже В. Некрасов, "вчитись у нових кліматичних умовах отримувати за один рік по два врожаї деяких сільгоспкультур". Скажімо, овочів. А друга порада – повертатись до гарантованого землеробства на зрошенні.
Досить шкодувати, що знищили, здали на брухт колишнє, що було надто затратне, – нині треба розбудовувати сучасне, набагато ефективніше. А це значить, що аграрникам теперішнього покоління – і карти в руки. Бо загаятись із поливом сьогодні – через рік-два недородів, вважає Валерій Некрасов, не уникнути.
Микола НЕЧИПОРЕНКО.
Залишити коментар