В умовах нашого клімату жителям міста особливо необхідно подбати про профілактику захворювань органів дихання як для себе, так і для своїх дітей.
Добре відомо, що медикаментозне лікування хронічних захворювань іноді заходить у «глухий кут». Постійне застосування медикаментів не тільки підвищує чутливість організму до різних хімічних речовин, але й досить часто викликає нові патогенні стани (медикаментозну алергію, поступове збільшення доз ліків та ін.). У таких випадках немедикаментозні засоби лікування відіграють особливу роль.
Спелеотерапія – це один із немедикаментозних методів лікування, заснований на використанні природного мікроклімату печер, соляних шахт, гротів. Використовувати штучні порожнини у соленосних формаціях в нашій державі почали у 1968 році в містечку Солотвино, де була відкрита перша спелеолікарня.
За час експлуатації соляних шахт в спелеолікарні було переконливо доведено, що соляна спелеотерапія має великий терапевтичний ефект: всі фізіологічні функції людського організму значно покращуються в процесі перебування у соляній шахті.
Це засвідчував гістологічний аналіз усіх життєво важливих органів та тканин.
Головним лікувальним компонентом галокамери є сухе повітря, насичене від’ємно зарядженими іонами хлориду натрію, очищене від вірусів, мікробів та алергенів. Сіль поглинає атмосферну вологу та підтримує асептичні умови середовища – повітря в галокамері є стерильним. Глибоке проникнення в людський організм дрібно розсіяного сольового аерозолю відновлює захисні функції епітелію, зменшує запалення, покращує відділення мокроти з бронхів.
Вперше обґрунтована можливість застосування галотерапії з позитивним лікувальним ефектом в галузі:
ЛОР-захворювань – лікування вазомоторного та алергічного риніту, хронічного фарингіту, гаймориту, тонзиліту, а також реабілітації хворих у післяопераційному періоді;
бронхолегеневої системи – бронхіальна астма, рецидивуючий бронхіт, гострий бронхіт (більш, ніж 2 тижні), силікоз, трахеїт.
З метою профілактики доцільно при частих ГРВІ, грипу, гострих бронхітах, пневмоніях, хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, полінозі, кашлі, пов’язаних з курінням.
Підсушуючий, дезінфікуючий ефект покращує стан шкіри, допомагає при підліткових вугрових висипках, алергічних проявах, екземах, дерматитах і навіть псоріазі у стадії ремісії. Від’ємні іони хлориду натрію зміцнюють нервову систему, покращують якість сну, позбавляють від безсоння, стабілізують артеріальний тиск.
Курс галотерапії сприяє підвищенню захисних сил організму, тому будь-які простудні захворювання та неприємності міжсезоння обходять стороною всіх, хто пройшов курс галотерапії.
Метод галотерапії має високий терапевтичний ефект та ряд переваг над іншими, у тому числі – немедикаментозними методиками (дешевизна, технічна безпека, комфортність процедур, мінімальність побіжних явищ, можливість проведення багатократних вторинних курсів лікування або профілактики у міжсезоння).
Ця процедура безперешкодно комбінується з абсолютною більшістю фізіотерапевтичних процедур.
Місцезнаходження «Соляної Шахти»: м. Ковель, вул. Олени Пчілки, 4, центральна районна лікарня, фізіотерапевтичне відділення, телефон (03352)5-12-57.
Лариса КУРОЛЕС,
завідувачка фізвідділення.
Залишити коментар